• 14 lipca 2024 06:29

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Drezdenku organizuje cyklicznych spotkań seniorów!

gru 8, 2021 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

Tradycją stało się wspólne świętowanie urodzin tych członków, którzy skończyli w danym roku kalendarzowym 80, 85, 90 lat. podczas „Imprezy Jubileuszowej”.

śpiewa grupa seniorów

Ten rok jest inny, udało nam się jednak zaprosić naszych jubilatów, żeby po ciężkim okresie związanym z ciągnącą się pandemiącovid,złożyć życzenia i trochę po-świętować, pośpiewać, pobawić się,czyli po prostu zwyczajnie być razem.

Jubilatów w tym roku mieliśmy 15-cioro i jak na jubileusz przystało było gromkie odśpiewanie 100 lat z naciskiem na długie ponad… 100 lat. Był obowiązkowo ogromny tort urodzinowy z piękną oprawą w postaci fontanny iskier zimnych ogni, które podkreślały szacowne jubileusze. Z dumą możemy napisać o 90-ciolatce, która odtańczyła do walca, zaproszona do tańca przez swojego siostrzeńca. Charakter całej imprezy uświetniły specjalnie przygotowanedla jubilatówpamiątkowe statuetki, bukiety kwiatów wraz z życzeniami dalszego zdrowia i serdeczności na każdy kolejny zwykły dzień do następnego okrągłego jubileuszu.

Wspólne biesiadowanie, poza poczęstunkiem z ogromną ilością toastów,miało swoją część artystyczną, wystąpiły Zespoły Śpiewacze ”Złoty Wiek” oraz „Orły 60+’’, Teatrzyk „Senior Rita” i w barwnych choreografiach Zespół Taneczny „Pasjonata”, którzy działają przy  DUTW.

Spotkanie było okazją do niemal niekończących się rozmów i wspomnień (a było co wspominać) oraz wielu wzruszeń i refleksji o upływającym czasie. Jubileuszowe wspólne święto trwało w bardzo miłej atmosferze, promienisty uśmiech i widoczna radość była wypisana na wszystkich twarzach co stanowiło nagrodę dla nas organizatorów.

Mamy szczerą nadzieję, że za rok spotkamy się również na kolejnych jubileuszach, czego życzę wszystkim członkom PZERiI, ale i sobie, ponieważ przygotowanie takiej uroczystości to sama przyjemność i uciecha dla duszy organizatora.

Krystyna Żak–PZERiIDrezdenko