• 1 grudnia 2023 07:18

VI EUROPEJSKI KONGRES SAMORZĄDÓW JUŻ ZA KILKA DNI!

08.04.2019 Krakow , Centrum Kongresowe ICE . Europejski Kongres Samorzadow . Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Wielostronna i bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę nie tylko poszczególnych państw, ale także całego kontynentu.

Europejski Kongres Samorządów, to najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone polityce regionalnej. Kongres ma już ugruntowaną pozycję. Regularnie przyciąga najważniejsze postacie krajowych i zagranicznych samorządów, władz centralnych oraz biznesu. W tym roku w dniach 6-7 grudnia po raz pierwszy samorządowców z całej Europy gościć będą mazurskie Mikołajki. Głównym partnerem wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu będzie ” Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”. Wśród najważniejszych tematów, które będą omawiane podczas paneli znajdą się : finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenie sprzyjających warunków dla inwestycji.

Podczas kongresu poznamy 12 innowacyjnych firm z projektu Małopolska Innovation Rocket, które przedstawią swoją ofertę:

icMobile Systems – Misją firmy jest oferowanie Klientom i Partnerom nowoczesnych, łatwych w instalacji i użyciu, stabilnych w użytkowaniu, programów mobilnych pracujących na dowolnych typach urządzeń przenośnych i smartfonów oraz rozwiązań noszonych (Google Glass EE2, RealWear HMT-1) znacznie podnoszących efektywność pracowników mobilnych.

Techmo – to krakowska firma technologiczna, o rodowodzie akademickim (spin-off AGH). Swoją działalność opiera na partnerstwie, realizacji wdrożeń oraz badaniach nowych technologii. Zespół Techmo składa się głównie z naukowców i praktyków IT, którzy łączą pasję badawczą z jej praktycznym zastosowaniem. Od 2015 roku firma oferuje rozwiązania z zakresu rozpoznawania mowy (Techmo ASR), generowania mowy (Techmo TTS) oraz analizy mowy (Techmo Speech Automation). Najbardziej popularne wdrożenia technologii Techmo to voiceboty w infolinii Orange, Vectra, PKO BP, PZU czy Alior Bank.

Mohabo Studio – Idea projektu jest prosta: firma chce zachęcić więcej osób do sprzątania planety. W tym celu stworzyła Planet Heroes – międzynarodową platformę, do której każdy może dołączyć i tworzyć własne projekty. Projekt jest działaniem polegającym na oczyszczeniu każdego naturalnego obszaru ze śmieci i odpadów.

Ideo Bricks (Hakuna Matata Mateusz Kustra) – Mateusz jest profesjonalnym budowniczym z klocków. Specjalizuje się w budowie makiet architektonicznych magazynów, fabryk oraz budynków – np. domów, zabytków i krajobrazów oraz także prezentów np. przedmiotów samochodów i scenek, które przyciągają oko nie tylko najmłodszych.

Talent Alpha – Innowacyjny startup HR Tech, który przenosi specjalistów IT i ich zdolności do cyfrowego świata. Pozwala mierzyć umiejętności za pomocą zaawansowanych narzędzi Talent Analytics oraz zarządzać nimi w ludzkiej chmurze. Łączy firmy sektora MŚP z globalnymi markami jak ABB, Decathlon, Fujitsu, GFT, Infosys, Novartis czy UiPath pozwalając na współpracę przy dużych, ciekawych projektach.

Quality Time – Firma tworzy kreatywne filmy i jakościowe zdjęcia. Zajmuje się relacjami z wydarzeń, reklamami i wszystkim tym co możecie obejrzeć, usłyszeć i zobaczyć w internecie. Cyfrowy obraz to „MY”.

Secfense – Firma tworzy oprogramowanie pozwalające na zabezpieczenie kont użytkowników systemów informatycznych przed włamaniem z wykorzystaniem przechwyconych, bądź złamanych haseł. Unikalność rozwiązania polega na wdrożeniu zabezpieczeń w łatwy i masowy sposób, bez konieczności jakiejkolwiek modyfikacji chronionych aplikacji webowych, przy wykorzystaniu innych niż hasła, bezpieczniejszych sposobów uwierzytelniania, np. kryptografii czy biometrii.

SEEDiA – Firmą technologiczna, która buduje inteligentną infrastrukturę pozwalającą na realną optymalizację usług miejskich i redukcję kosztów nawet o 43%. Sercem systemu jest oprogramowanie i elektronika, które optymalizują dystrybucję energii z paneli słonecznych. Panel.seedia.city jest przeznaczony do integracji inteligentnych rozwiązań, jednocześnie integrując dane o produktach SEEDiA z innymi rozwiązaniami miejskimi poprzez API.

TakesCare – Start-up oferujący internetową i mobilną platformę do zarządzania zdrowiem na odległość. Tworzy digitalne produkty i usługi dedykowane dla Pacjentów, Lekarzy, Specjalistów Medycznych oraz Partnerów Biznesowych. Dzięki wiedzy profesjonalistów i opracowanym schematom leczenia, wspieranych przez głębokie uczenie i cyfrowe rozwiązania, wykorzystuje potencjał telemedycyny do wsparcia systemu ochrony zdrowia.

FindAir – Firma z branży technologii medycznych, która dostarcza inteligentne urządzenia inhalacyjne i systemy telemedyczne wspierające leczenie astmy i POChP.

Createc – Startup technologiczny działający w obszarze wysokich technologii, w tym dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Oferuje wsparcie w rozwoju istniejących i wdrażaniu zupełnie nowych, unikalnych w skali światowej rozwiązań z zakresu przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych, systemów pomiarowych, drukowania 3D, komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania oraz komputerowych systemów eksperckich poprzez skuteczny transfer wiedzy akademickiej do przemysłu.

WooBrick – Produktem nad którym pracuje firma są pierwsze na świecie, interaktywne klocki drewniane, jednocześnie kompatybilne ze standardem LEGO i przeznaczone do edukacji poprzez zabawę, o nazwie QUBTRIX. Na dzień dzisiejszy wytworzonych zostało 14 rodzajów kształtów klocków. Aktualnie trwają prace nad skonfigurowaniem zestawów. W kolejnym etapie dobrana zostanie wielkość i ostateczna postać opakowań, wykonana będzie też certyfikacja CE kompletnych zestawów.

Skip to content