• 7 grudnia 2022

Poznajcie Laureatów I. edycji ogólnopolskiego Plebiscytu „21 Osób Flexi na XXI wiek”!

W dniu 1 grudnia 2021 roku szacowna Kapituła Plebiscytu ogłosiła 21 Laureatów Plebiscytu„21 Osób Flexi na XXI wiek organizowanego pod patronatem Głosu Seniora. Wybrano 10 Laureatów w kategorii „Znani i Lubiani” oraz 11 Laureatów w kategorii „Odkrycia Flexi”.

Wybranie 21 Laureatów to sposób, by pokazywać i doceniaćwybitne postaci, te już znane i te, które warto poznać. Staraliśmy się pokazać ich spektakularne działania i aktywności w różnych obszarach działalności. A także doceniaćludzi bezinteresownie działających na rzecz innych, pełnych pasji, zachwycających otoczenie wigorem, dzielących się entuzjazmem.

Laureaci Plebiscytu są niezwykłymi Ambasadoramiprzesłania o tym, że aktywnym, użytecznym bądź inspirującym dla innych, można być niezależnie od wieku. Co więcej, Laureaci pokazują swoim przykładem, że doświadczenie życiowe, a często i zawodowe, pomaga być osobami spełnionymi, gdy ma się 50, 60, 70 czy więcej lat. A przy tym, że można tyle dobrego dawać z siebie innym.To wielka inspiracja dla wszystkich ludzi z Pokolenia Flexi do tego, by być jak najdłużej aktywnym życiowo, a jak można to i zawodowo.

Z radością informujemy, że nasze Honorowe Ambasadorki zostały Laureatkami Plebiscytu!

Poznajmy 21 Laureatów Plebiscytu w obu kategoriach!

10 Laureatów w kategorii Znani i Lubiani:

Artur Barciś 
Profesor Krzysztof Bielecki
Siostra Małgorzata Chmielewska
Paweł Grzesiowski 
Krystyna Aldridge Holc
Ewa Błaszczyk – Janczarska 
Krystyna Janda 
Elżbieta Klepacka 
Jolanta Kwaśniewska 
Wirginia Szmyt DJ Wika

11 Laureatów w kategorii Odkrycia Flexi:

Rena Banachowicz
Anna Boraczyńska
Marek Chałas
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska
Jadwiga Kwiek
Julita Ledzińska
Barbara Okoń
Joanna Radziwiłł
Iwona Wiśniewska-Salamon
Bogdan Smolorz
Mariusz Szeib

Chcesz zobaczyć więcej informacji o Laureatach wraz z ich zdjęciami?

Sprawdź na: Plebiscyt 21 Osób Flexi na XXI wiek

Jak wyłoniono 21 Laureatów Plebiscytu?

Plebiscyt ogłoszono 28.09.2021 i wtedy rozpoczęło się zgłaszanie Kandydatów – osób mających za sobą wiele doświadczeń życiowych, w wieku Pokolenia Flexi i wciąż aktywnych. 21.10.2021 na stronach Plebiscytu rozpoczęło się głosowanie na ponad 100 zgłoszonych Kandydatów w dwóch kategoriach – pond 40 w kategorii „Znani i Lubiani” oraz ponad 60 w kategorii „Odkrycia Flexi”. Spośród kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów, wyłoniono Nominowanych, odpowiednio w każdej z obu kategorii. Wyniki ogłoszono 20.11.2021.

I wtedy przed niełatwym zadaniem wyłonienia Laureatów spośród tak szacownego grona stanęła Kapituła Plebiscytu, w gronie której zasiedli: prof. Dobrzańska, ks. Adam Boniecki, Dariusz Duma, Agnieszka Holland, Ilona Łepkowska, prof. Zbigniew Lew Starowicz, Tomasz Mikołajczak, Henryk Orfinger. W dniu 1 grudnia 2021 roku ogłoszono21Laureatów I edycji Plebiscytu „21 Osób Flexi na XXI wiek” – osób, które w niezwykły sposób, poprzez swoją aktywność, wpływają na świat innych. 

W ten sposób Flexi.pl wraz z Partnerami wydarzenia uhonorowało osoby 50+, zwracając społeczną uwagę na wartość generacji i jej rolę w obecnym świecie. Wydarzenie przebiegało pod Honorowym Patronatem: FBN Poland, Polskiej Rady Biznesu, Konfederacji Pracodawców Lewiatan oraz we wsparciu partnerów inicjatywy, tj. głównego Patrona medialnego: Onet i Sponsorów głównych: CIECH Group, McDonald’s Polska, Sponsorów: mBank, Interactive System, V&P Agencja Marketingowej. Współtworzą je także: SilverTV, Głos Seniora, 60plus.pl, Gazeta Senior, Magazyn Pomorski, Sektorowa Rada ds. Kompetencji, Sales Lions, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Finał Plebiscytu za nami. I co dalej?

Będziemy wspólnie z Państwem na łamach Flexi.pl poznawać historie i działania naszych Laureatów. Jeśli więc chcecie czerpać inspirację od tak wyróżnionych osób, bądźcie Państwo z nami na Flexi.pl!Dziękujemy wszystkim – przede wszystkim Laureatom. Ale także wszystkim Nominowanym oraz Kandydatom. Zgłaszającym i Głosującym. Partnerom i sponsorom. A w szczególności śledzącym ten Plebiscyt „z wypiekami na twarzy” z nadzieją na to, że Plebiscyt przyczynia się do wzmocnienia świadomości na temat znaczenia Pokolenia Flexi (50+, 60+, 70+) we współczesnym świecie.

Rozmowy, wywiady, nagrania z Laureatami Plebiscytu

– warto odwiedzać Flexi.pl w kolejnych dniach i tygodniach!

Jesteśmy przekonani, że aktywność w każdym wymiarze, w tym także aktywność zawodowa Pokolenia Flexi, to nie tylko konieczność, ale i potrzeba życiowa wielu osób w tym wieku, jak również wyjście naprzeciw potrzebom naszej gospodarki.Przed nami kolejne edycje Plebiscytu w kolejnych latach. A na co dzień wsparcie wszelkich inicjatyw związanych z aktywizacją Pokolenia Flexi przez nasz portal Flexi.pl – praca i aktywność 50+.]

O Flexi.pl – organizatorze Plebiscytu

Portal Flexi.pl łączy potrzeby pokolenia 50+, dając możliwości znalezienia pracy, aktywności w życiu pozazawodowym, proponując wartościowe artykuły, wywiady, materiały. To przestrzeń inspiracji i wiedzy dla osób 50+. W ramach projektu użytkownicy mogą opowiedzieć o swoich doświadczeniach zawodowych, dodając informację o zawodowym dorobku w Bazie Specjalistów. W części dedykowanej działom rekrutacji można znaleźć wartościowe analizy, materiały dedykowane do HF i biznesu. Projekt Flexi.pl zakłada zaangażowanie społeczne, a także działania wpływające na przełamywanie stereotypów na temat pokolenia 50+, dzięki możliwościom podjęcia wielu aktywności, ale też mówieniu o sytuacji na zmieniającym się rynku pracy. Portal wskazuje na potencjał osób 50 plus i aktywnie je promuje.

Skip to content