• 6 grudnia 2023 08:13

Dzień Seniora w PZERiI w Piasecznie z udziałem naszego Ambasadora – Marka Pilcha

paź 28, 2021 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

Dzień Seniora w PZERiI w Piasecznie już za nami!

Piaseczyński Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów liczy aktualnie już ponad ośmiuset członków. Na uroczystości z okazji tegorocznego Dnia Seniora wręczono kolejne, symboliczne, trzy nowe legitymacje, by pokazać, że  organizacja nie tylko żyje, ale  stale się rozwija. Jak zapewniał obecny na obchodach Janusz Czyż, przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Warszawie, piaseczyńska organizacja należy do największych w kraju, a jej działalność jest zauważalna i może być wzorem dla innych oddziałów na Mazowszu.

Uroczystość uświetniła obecność wielu gości, z posłanką Bożeną Żelazowską, która skierowała do zgromadzonych na sali kilkuset seniorów niezwykle miłe słowa i serdeczne życzenia. Reprezentowane były na spotkaniu władze samorządowe Powiatu Piaseczyńskiego, Miasta i Gminy Piaseczno, a także gmin ościennych: Lesznowoli i Prażmowa, skąd również rekrutują się członkowie Związku.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie członkom, którzy w bieżącym roku kończą 80. rok życia, okolicznościowych wyróżnień. Stało się już tradycją, że jubilaci otrzymują od władz samorządowych
i od Związku okolicznościowe dyplomy, drobne upominki i kwiaty.

Nie zabrakło obecności i mocnego akcentu ze strony Stowarzyszenia Manko i Głosu Seniora, które reprezentował niezmordowany maratończyk Marek Pilch. Grono Ambasadorów Głosu Seniora powiększyło się o osobę Bogdana Pawlaka, przewodniczącego oddziału Związku w Piasecznie.

Uroczystość uświetnił występ Chóru „Złota Jesień”, działającego od wielu lat przy Oddziale,
a prowadzonego przez niezmordowanego chórmistrza, Romualda Stępniewskiego. Dzięki wsparciu Gminy Piaseczno, chór otrzymał na wyposażenie nowe stroje, dzięki czemu mógł zaprezentować się zupełnie odmienionym.

Dopełnieniem spotkania był poczęstunek przygotowany społecznym sumptem przez członkinie Związku.

Miła atmosfera i radość ze spotkania po dłuższej przerwie, pozostaną z piaseczyńskimi seniorami – miejmy nadzieję –   na długo.

Autor: Andrzej Zawadzki

Skip to content