• 30 listopada 2022

J@ online – bezpłatne kursy online

paź 15, 2021 , , ,

Urząd Komunikacji Elektronicznej – obecny na naszych VIII Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie tym razem przygotował 3 interaktywne, BEZPŁATNE kursy on-line, dzięki którym poznasz praktyczne strony Internetu. Dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z bankowości on-line, robić zakupy w Internecie czy jak załatwiać urzędowe sprawy bez wychodzenia z domu

Każdy kurs rozpoczyna się od krótkiego, niezobowiązującego testu, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę przed  przystąpieniem do szkolenia. Następnie w ciekawy sposób zapoznasz się z daną tematyką, poznając wiele przykładów i rozwiązując ćwiczenia w poszczególnych modułach. Na koniec wyświetlony jest ponownie test – jeśli go rozwiążesz, otrzymasz darmowy Certyfikat UKE potwierdzający ukończenie kursu. Po ukończeniu kursu będziesz wiedział, jak bezpiecznie korzystać z ułatwiających życie usług online.

Udostępnione kursy w przystępny, obrazowy sposób pokazują, że bankowość, zakupy on-line czy e-urzędy to nic trudnego – niezależnie od tego, ile mamy lat i na ile pewnie czujemy się w Internecie. Wystarczy przejść przez szkolenie, aby poznać korzyści płynące z sieci i dowiedzieć się, na co uważać, aby nie dać się złapać w pułapki internetowych oszustów.

Zapraszamy każdego Seniora do skorzystania z kursów!

Kursy, instrukcja, filmiki informacyjne są pod tym linkiem https://cik.uke.gov.pl/aktualnosci-cik/j-online,19.html:

Skip to content