• 25 stycznia 2022

NORMOBARIA-OXYGENI – Komora Normobaryczna Oxygeni

wrz 23, 2021

Oxygeni – zdrowie i młodość w zasięgu ręki

Każdy z nas chce jak najdłużej zachować młodość i zdrowie. Najnowsze badania naukowe pokazują, jak wielka rolę odgrywa w tym procesie tlen, zwłaszcza czysty tlen podawany po ciśnieniem. Taka terapia jest dziś w zasięgu ręki – wystarczy seria zabiegów w nowoczesnej komorze normobarycznej Oxygeni, które oferuje przełomową terapię polegającą na optymalnym dotlenieniu organizmu.

Sekret tkwi w genach

Każdy wie, że o predyspozycjach do zdrowia i długowieczności decydują nasze geny. Jednak podczas podziału komórek dochodzi często do błędów i nasz organizm się starzeje. Na straży prawidłowego łańcucha DNS stoją telomery. To specjalne zakończenie każdego naszego genu. Z czasem w trakcie replikacji telemery jednak się skracają i łatwiej o uszkodzenie materiału genetycznego w naszych komórkach. Tlen jednak potrafi odwrócić ten proces. Jest cudownym lekiem na zachowanie młodości a nawet odzyskanie tej już utraconej. Jak to możliwe? Badania naukowe prowadzone w 2020 roku przez izraelskich naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie udowodniły, że podanie czystego tlenu osobom starszym w komorze hiperbarycznej zwiększyło długość ich telomerów o 20 procent. Terapia zmniejszyła również o 37 procent liczbę starzejących się (czyli uszkodzonych w trakcie błędnej replikacji) komórek, robiąc tym samym miejsce dla nowych, zdrowych komórek (kopiowanych z użyciem odmłodzonych telomerów).

W badaniu wzięło udział 35 zdrowych osób mających co najmniej 64 lata. Każda z nich po prostu przez 3 miesiące 5 razy w tygodniu poddawała się działaniu tlenu w komorze hiperbarycznej. Każdy zabieg trwał tylko 90 minut. Podawany pod ciśnieniem tlen oczyszczał i uzdrawiał ich tkanki, docierając do każdej komórki. To przełomowe badanie pokazuje, jak niewiele trzeba, aby zapewnić sobie zdrowie i młodość na długie lata.

Terapia dostępna dla każdego

Miejscem gdzie takie zabiegi dostępne są dla każdego jest komora normobaryczna NORMOBARIA OXYGENI. W nowoczesnej i komfortowo urządzonej komorze (nie przypominającej ciasnej kabiny) możemy oddychać pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne – 1500 hPa idealnie czystym powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu– 38% i dwutlenku węgla – od 0,7 do 2%. Podwyższone ciśnienie baryczne sprawia, że znacznie podnosi się poziom tlenu we krwi, a wyższa zawartość dwutlenku węgla ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych. Dodanie do atmosfery kapsuły cząsteczkowego wodoru w ilości od 10 do 10 000 (0,5%) większej niż na zewnątrz potęguje jej działanie odmładzające. Sesje są całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Wystarczy wejść do kabiny, wygodnie usiąść i oddychać powietrzem, które faktycznie uzdrawia.

Nie tylko po covidzie

Każdy, kto chorował na COVID-19 wie, że choroba pozostawia po sobie długofalowe powikłania. Ozdrowieńcy szybciej się meczą, dokuczają im duszności, szybciej odczuwają zmęczenie. To m.in. skutki niedotlenienie organizmu w czasie infekcji dróg oddechowych wywołanej zakażeniem korona wirusem.

Z tego powodu uszkodzone mogą być wszystkie organy. Badania pokazują, że jedną z najskuteczniejszych terapii jest właśnie podawanie tlenu w komorze normobarycznej. Dzięki temu znacznie szybciej można usunąć skutki przebytej choroby oraz przyspieszyć całkowity powrót do zdrowia. Sesje normobaryczne polecane są też w leczeniu innych schorzeń. Pomagają nawet w przypadku złamań, chorób przewlekłych oraz w okresach rekonwalescencji. Tlenoterapia normobaryczna jako działanie wspomagające procesy leczenia, jest bardzo pożądanym uzupełnieniem kuracji medycznych, dlatego od wielu lat komory normobaryczne wykorzystywane są w specjalistycznych ośrodkach medycznych i szpitalach. Miejsca takie jak Normobaria Oxygeni umożliwiają skorzystanie z tlenoterapii każdemu z nas. Wystarczy umówić się na cykl sesji w komorze, samemu lub z przyjaciółmi, i po kilkudziesięciu minutach wychodzić z niej dosłownie odmłodzony. Podwyższona zawartość tlenu w komorze normobarycznej hamuje również procesy starzenia się skóry, poprawiając jej elastyczność oraz opóźniając pojawienie się zmarszczek. Terapia normobaryczna zwiększa nawet liczbę komórek macierzystych i ich aktywność. Jednym słowem – to droga do długowieczności.

Komora inna niż wszystkie

Komora normobaryczna Oxygeni to jedna z najnowocześniejszych komór w Krakowie. Klienci mogą skorzystać w niej z dwóch stref: ogólnej i strefy VIP. W strefie VIP czekają na nich super wygodne fotele z funkcją masażu. W trakcie sesji mają także dostęp do specjalnie przygotowanej wody Redox. – Już pierwszy zabieg tlenoterapii normobarycznej wpływa na znacznie lepsze dotlenienie wszystkich komórek. Aby jednak osiągnąć naprawdę dobre efekty, należy zaplanować serię takich wizyt – wyjaśnia Andrzej Skocz, właściciel komory.

Sesje w komorze odbywają się przez 7 dni w tygodniu. Rezerwacji można wygodnie dokonać online na stronie www.komora-normobaryczna.eu lub telefonicznie pod numerem telefonu: 531 558 141 Komora znajduje się przy ul. Kamieńskiego 33. Dla Klientów dostępny jest bezpłatny parking oraz kącik dla dzieci.

Skip to content