MUZEALNE VADEMECUM w MuFo

Czy zastanawialiście się kiedyś jak dbać o Wasze domowe archiwa? Co zrobić, by stare zdjęcia pradziadków nie zacierały się jak nasza pamięć? Jak przechowywać klisze negatywowe, stare dokumenty, albumy fotograficzne, filmy, na co uważać, żeby ich nie uszkodzić? Jakie warunki szkodzą naszym domowym zbiorom, jakie są dla nich wskazane?

Zapraszamy na cykl otwartych konsultacji „Muzealne vademecum” w oddziale MuFo Józefitów. Podczas naszych comiesięcznych spotkań będziecie mieć okazję nie tylko poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o digitalizacji, konserwacji i wielu innych sprawach związanych z dbaniem o domowe kolekcje fotografii! Waszymi przewodnikami będą specjaliści MuFo pracujący na co dzień w tym niezwykłym oddziale!

25 września 2021, godz. 11.00, Digitalizacja, to brzmi dumnie!

Gdy myślimy o digitalizacji, przed oczami staje nam wielki internetowy katalog różnych fotografii. Czy zastanawialiście się jednak, jak najlepiej go przygotować? W jaki sposób przygotować obiekty do tego zadania? Jak prawidłowo wykonać ich obraz, by był najwierniejszy oryginałowi? I czy to w ogóle możliwe? Podczas naszego spotkania opowiemy Wam jak wygląda digitalizacja w naszym muzeum, ale także odpowiemy na pytanie, czy możemy to zrobić w domowych warunkach.

23 października 2021, godz. 11.00 Wszystkie tajemnice konserwacji

Konserwacja fotografii… To brzmi bardzo poważnie, prawda? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego nasi konserwatorzy pomogą Wam zadbać o domowe zbiory! Czy macie jakieś stare zdjęcia? A może klisze fotograficzne? A nawet szklane negatywy? Jeśli tak, to zapakujcie je bardzo starannie i przynieście do nas. Podpowiemy co z nimi zrobić, jak je zabezpieczyć, ale także wspólnie odkryjemy jakie sekrety skrywają!

Ważne informacje

  • Spotkania odbywają się w MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16
  • Cena: 10 zł.
  • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila dat interesujących Państwa spotkań.
  • Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl.