• 8 grudnia 2023 13:44

Czułym Okiem – spotkania dla seniorów w MuFo

Odnaleźć w sobie fotografa, uważnie popatrzeć na zdjęcia. Porozmawiać o tym, co nas w nich porusza, ale też – analizować ich kompozycję, rozumieć zastosowane rozwiązania. Patrzeć na świat przez obiektyw, kadrować w myślach – to wszystko będziemy robić na cyklicznych spotkaniach z cyklu

„Czułym okiem”. W wybrane piątki od września do lutego będziemy spotykać się na warsztatach, by uważnie przyglądać się innym osobom i na wiele sposobów wykonywać fotograficzne portrety.

Polecamy udział w całym cyklu zajęć. Możliwy jest również udział w pojedynczych wybranych warsztatach.


15 października 2021, godz. 11.30 MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16 PORTRET Z REKWIZYTEM

Berło i jabłko na dawnych portretach informowały o królewskiej pozycji. Przedmioty trzymane w dłoniach przez świętych, często pozwalają nam dowiedzieć się, kogo przedstawiono na obrazie. Dziś, dzięki fotografii, swoich portretów mogą doczekać się nie tylko święci i królowie, ale niemal każdy. W trakcie warsztatów porozmawiamy o tym, jak fotograf może korzystać z rekwizytów i jak konstruować obrazy świadomie korzystając z przedmiotów. Prowadzenie: Anna Sidorska


19 listopada 2021, godz. 11.30 MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16

AUTOPORTRET W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Jak w tworzeniu autoportretu mogą pomóc sklepowe witryny, lustra czy kałuże? W trakcie warsztatów dowiemy się, jakie są rodzaje autoportretów, zobaczymy razem nietypowe przykłady takich zdjęć i poznamy różne metody robienia autoportretów.

Prowadzenie: Małgorzata Fatalska


10 grudnia 2021, godz. 11.30 MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16 PORTRET BEZ TWARZY

Czym jest fotografia kreacyjna i co oznacza sformułowanie „portret bez twarzy”? Czym zdjęcie osoby, na którym nie widać jej twarzy to nada portret?

Prowadzenie: Anna Sidorska


14 stycznia 2022, godz. 11.30

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

PORTRET W ŚWIETLE SZTUCZNYM

Jak kreatywnie wykorzystywać różne źródła światła? Jak światło wpływa na charakter portretów? Czym różni się światło lampki rowerowej, świeczki, lampek choinkowych i latarki?

Prowadzenie: Małgorzata Fatalska


19 lutego 2022, godz. 11.30

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

PORTRET SZCZEGÓLNY

Jak można zdefiniować sformułowanie “portret szczególny”? Jakie zasady trzeba złamać, by powstał? Jakie efekty możne przynieść odejście od klasycznego portretu fotograficznego?

Prowadzenie: Anna Sidorska


Prowadzące:

Małgorzata Fatalska – fotografka i nauczycielka. Tworzy abstrakcyjne fotomontaże i zajmuje się portretowaniem ludzi. W czasie wolnym lubi podróżować do Rosji i poznawać tamtejszą kulturę, zwłaszcza przy pomocy aparatu fotograficznego.

Anna Sidorska – edukatorka muzealna, nauczycielka i fotografka. Ukończyła filologię iberyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Wolny czas najchętniej spędza poza miastem, spacerując po górach i fotografując.


Ważne informacje

  • Warsztaty przeznaczone są dla seniorów (dopuszczamy udział także innych „dorosłych” amatorów fotografii).
  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 5 zł.
  • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila daty interesujących Państwa warsztatów.
  • Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl
Skip to content