Brzozów

Gmina Brzozów to gmina miejsko–wiejska znajdującą się w środkowej części województwa podkarpackiego w powiecie brzozowskim. Gmina usytuowana jest w obrębie Karpat Zewnętrznych, na Pogórzu Dynowskim. Przez gminę przebiega droga wojewódzka Nr 886 z Domaradza w kierunku Sanoka. W skład gminy wchodzą: miasto Brzozów oraz miejscowości wiejskie: Górki, Grabownica Starzeńska, Humniska, Przysietnica, Stara Wieś, Turze Pole oraz Zmiennica.
Powierzchnia gminy wynosi 103 km 2 , zamieszkuje ją natomiast 26,7 tys. mieszkańców.

Brzozów usytuowany jest przy głównym szlaku łączącym Bieszczady z północną Polską. Jest dobrze skomunikowany z Sanokiem, Krosnem i Rzeszowem, znajduje się także w bliskiej odległości od granic z Ukrainą i ze Słowacją.

Na terenie gminy znajdują się warte odwiedzenia zabytkowe obiekty sakralne na czele z XV – wiecznym kościołem rzymskokatolickim w Humniskach – perełką architektury drewnianej, jednym z najstarszych zachowanych drewnianych świątyń w Polsce, XVII – wieczną barokową Bazyliką Mniejszą w Brzozowie oraz późnobarokowym Sanktuarium Matki Bożej Starowiejskiej, jednym z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych archidiecezji przemyskiej.

Ratusz

Na turystów preferujących aktywny wypoczynek czekają także liczne obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie: boiska piłkarskie, bieżnia, skatepark, siłownia, korty tenisowe, cieszące się dużą popularnością Kryta Pływalnia „Posejdon” oraz Kompleks Sportowo Rekreacyjny na ul. Słonecznej, a także place zabaw i siłownie na wolnym powietrzu.

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny

Jadąc w Bieszczady, warto zatrzymać się choćby na chwilę, by odpocząć właśnie w Brzozowie.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić:

Miejsce: Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie ul. Armii Krajowej 1, parter pok. 10.

Karty wydawane są wyłącznie dla mieszkańców gminy Brzozów.

Godziny przyjmowania: w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek 7:30-16:30, wtorek – czwartek 7:30 – 15:30, piątek 7:30 – 14:30).
Kontakt: Rafał Frydrych, tel: 13-43-410-89, e-mail: rafalfrydrych@brzozow.pl.
Strona internetowa: www.brzozow.pl