Senior Działkowiec – Akademia Seniora

 AKADEMIA SENIORA SEZON 2021/2022
CSW SOLVAY&GŁOS SENIORA

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie Akademia Seniora pod patronatem medialnym Głos Seniora, które odbędzie się 10 lipca 2021 r. o godz. 15:00 – 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY na ul. Zakopiańskiej 62 w Krakowie!

Przedstawiamy Państwu plan wydarzenia:

Cykl wykładów:
godz. 15.00

  • „Senior Działkowiec. Apiterapia – czym jest i co daje”wykład poprowadzi – Ryszard Teska, pszczelarz, Nadwiślańska Pasieka.
  • „Kampania Solidarni z Seniorami – razem damy radę oraz Stop manipulacji, nie daj się oszukać jako innowacyjne formy wsparcia Seniorów podczas pandemii” – wykład poprowadzi –  Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO, Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, Redaktor Naczelny Głosu Seniora.

Koncert
godz. 16.30
„ MORENICA” w programie utwory ze słonecznej i pięknej Iberii.
Koncert wypełniony średniowieczną muzyką  królestw  dawnej Hiszpanii, muzyką trzech sąsiadujących ze sobą religii.  Sefardyjskie pieśni i modlitwy łączą się z dawnymi utworami z wieków średnich kultury arabskiej i średniowiecznej. Pieśni miłosne, pieśni biblijne i do Biblii nawiązujące ( „Pieśń Nad Pieśniami”, Psalmy), radosne tańce i melodie w nowych i przyjemnych dla każdego słuchacza aranżacjach, przedstawi Blanka Dembosz-Tondera wraz z zespołem.
Wystąpią:
Blanka Dembosz-Tondera – śpiew, kompozycje elektroakustyczne
Paweł Matyja – gitara
Jakub Kornakiewicz – obój współczesny, flety proste, instrumenty perkusyjne
Adrianna Kafel – wiolonczela, fidele kolanowe

Zaproszenia są dostępne do odebrania w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.