Piaseczyńscy seniorzy w Darłówku

Tegoroczne wyjazdy wypoczynkowe, organizowane dla piaseczyńskich seniorów przez Rejonowy Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, rozpoczął turnus w Darłówku. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa wczasowiczów dotarła – zbiorowym transportem – do ośrodka w początkach czerwca na dziesięciodniowy pobyt. Ośrodek usytuowany niedaleko plaży, starał się zapewnić również aktywne formy spędzania czasu. Były więc spacery nordic walking po bałtyckiej plaży, gimnastyka relaksacyjno-rehabilitacyjna, ognisko, bankiet, wycieczki, w tym statkiem po morzu. I oczywiście wieczorki taneczne, bo w powszechnym mniemaniu taniec jest jedną z najlepszych form poprawy nastroju, terapii i wypoczynku. Seniorzy byli w Darłówku po raz pierwszy i nie mieli świadomości, że to tak piękne i pełne wspaniałych zabytków miasto. Z zapartym tchem słuchali więc opowieści o Eryku I, królu Danii, Szwecji i Norwegii, a także księciu Pomorza, którego życiorys mógłby być gotowym scenariuszem filmu historyczno-przygodowego, a który urzędował we wspaniałym zamku przez siebie wzniesionym.

Dopisała również pogoda: było dość ciepło i słonecznie, ale niezbyt upalnie, co potwierdza panujące w ostatnich latach przekonanie, że czerwiec jest doskonałym miesiącem na wypoczynek, zwłaszcza dla tych, którzy szkolne obowiązki mają już poza sobą.

W tym roku czekają piaseczyńskich seniorów zrzeszonych w PZERiI jeszcze dwa duże zbiorowe wyjazdy wypoczynkowe, a także szereg imprez jednodniowych oraz kilkudniowych wycieczek krajoznawczych, zwłaszcza po Mazowszu, gdyż Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest sponsorem związku.

Autor tekstu: Andrzej Zawadzki, Ambasador Głosu Seniora