I cóż tam robisz Karolu na niebie – premiera widowiska poetycko-muzycznego

Serdecznie zapraszamy już 26 czerwca 2021 roku o godzinie 17:00 na widowisko poetycko-muzyczne pt. „I cóż tam robisz Karolu na niebie” zorganizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej Solvay – filia Centrum Kultury Podgórza i pod patronatem medialnym Głosu Seniora. Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay przy ulicy Zakopiańskiej 62 w Krakowie.

Spektakl jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Scenariusz tworzą wiersze Karola Wojtyły – Jana Pawła II, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, laureatek XXVII edycji Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu i Antoniego Wiatra autora sztuki „Dokąd”, które dotykają najistotniejszych problemów egzystencjalnych współczesnego człowieka: kim jestem, jaki sens ma moje życie i dokąd zmierzam w „Taki to mroczny czas”. Rozważaniom tym towarzyszą piękne, ulubione „pieśni papieskie” i inne wyjątkowe utwory.

Nieodłączną część widowiska stanowi spotkanie z autorką tomiku „Moje rzeźbienie w słowie. Wiersze i rymowanki”- Heleną Waśniowską i jej wierszami.

W spektaklu biorą udział dwie grupy teatralne: Teatr Lekko z Górki, powstały przy Centrum Aktywności Seniora „Borsuczek” w Krakowie i integracyjny pokoleniowo Teatr po Latach z Centrum Kultury w Świątnikach Górnych.

Oprawa muzyczna – Wojciech Knaś 
Przygotowanie grupy tanecznej – Bożena Maciaszek
Reżyseria i scenariusz widowiska – Natalia Wojtala
Opracowanie audiowizualne – Przemysław Zawadzki

Występują – Teatr Lekko z Górki, powstały przy Centrum Aktywności Seniora „Borsuczek” w Krakowie i Teatr po Latach z Centrum Kultury w Świątnikach Górnych.

Bilety do nabycia w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay przy ulicy Zakopiańskiej 52 w Krakowie oraz online poprzez: www.solvay.ckpodgorza.pl i www.biletyna.pl.

Serdecznie zapraszamy!