Memoriał Nordic Walking w Drezdzenku

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Drezdenku po raz ósmy zorganizował Memoriał Nordic Walking im. Pana Bolesława Witkowskiego. Spartakiada jest marszrutą upamiętniająca wieloletniego przewodniczącego drezdeneckiego Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Gośćmi naszego spotkania była Pani Burmistrz Karolina Piotrowska wraz ze swoimi córkami oraz kolejny raz niezawodni członkowie klubu FSD RUN Drezdenko, jest to piękna sportowa postawa młodych ludzi.

W tym roku pogoda częściowo sprzyjała naszej sportowej imprezie, spotkaliśmy się na placu Wileńskim przy szumiącej fontannie. Na początku koleżanka Irena Wojas przeprowadziła krótką rozgrzewkę z kijkami, po której wszyscy uczestnicy sportowego spotkania pomaszerowali przez miasto w kierunku lasku miejskiego. Zostały wytyczone trzy leśne trasy o różnej trudności w zależności od siły każdego uczestnika marszu z kijkami. Po przemarszach i dotarciu wszystkich na plac przy starym ogólniaku gdzie powitały nas promyki słońca i zapach pieczonych smakołyków z grilla. Rozpoczęła się mała biesiada  połączona z mini spartakiadą oraz różnymi konkursami zręcznościowymi. Nagrody za udział również przyniosły dużo śmiechu, radości i zadowolenia.

Zabawa była bardzo udana, atmosferę umilała muzyka, seniorzy mieli okazję podziwiać piękno budzącej się wiosny. Kogo nie było niech żałuje wspaniałych smaków, wesołej zabawy i bezcennych chwil spędzonych wśród seniorów. Zapraszamy również w przyszłym roku!

Autorka tekstu: Krystyna Żak PZERiI Drezdenko