Bezpieczeństwo w sieci – już jutro konferencja on-line

Serdecznie zapraszamy już jutro (14 kwietnia) o godzinie 11:00 do udziału w bezpłatnej konferencji on-line pod patronatem medialnym Głosu Seniora organizowanej w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „@ja on-line” przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE (https://www.youtube.com/user/UKEregulator). W konferencji wezmą udział eksperci, którzy opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Poniżej przedstawiamy program jutrzejszej konferencji:

Czas pandemii pokazał nam jak ważne są kompetencje cyfrowe. Coraz więcej osób starszych korzysta z potencjału internetu, choć nadal zbyt dużo jest seniorów wykluczonych cyfrowo. Obecność seniora w sieci to liczne korzyści dla niego i jego bliskich. Niestety wraz z rozwojem technik komunikacyjnych rozwija się przestępczość. Wśród przestępców internetowych najpopularniejszą metodą ataków socjotechnicznych jest phishing, czyli oszustwo, przez które nieświadomie możemy przekazać przestępcom swoje poufne dane takie jak loginy, hasła czy dane kart płatniczych.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną „j@ online”, która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń. Narażeni są przede wszystkim seniorzy zaczynający przygodę z internetem, ale również dorośli, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa. Celem akcji będzie edukowanie w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń w obszarze bankowości elektronicznej i zakupów on-line.

Prelegentami konferencji on-line będą przedstawiciele Rzecznika Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Politechniki Wrocławskiej, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz ekspert dr Marlena Kilian, która bada potrzeby osób starszych. 

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE (https://www.youtube.com/user/UKEregulator) i dostępne dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji on-line!