Ruszyła kampania edukacyjna „Twoje Serce”

31 marca na łamach e-wydania Gazety Wyborczej oraz na portalu www.byczdrowym.info ukazała się pod patronatem Stowarzyszenia MANKO i Głosu Seniora kampania edukacyjna pt. „Twoje Serce”, która ma charakter merytoryczny. Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat schorzeń kardiologicznych dotykających polskie społeczeństwo.

Priorytetowym celem kampanii jest edukacja i uświadamianie w kontekście chorób układu krążenia i ich profilaktyki. Podsumowano rok polskiej kardiologii w dobie pandemii. Przedstawiono właściwą profilaktykę, również w sytuacji walki z koronawirusem, która to ma ogromne znaczenie w zapobieganiu wystąpienia chorób kardiologicznych. Dobrze jest, jeśli społeczeństwo zostało wyposażone w podstawową i rzetelną wiedzę na temat chorób układu krwionośnego, ponieważ potrzebna jest pełna mobilizacja nie tylko w kontekście pracy specjalistów, ale również zaangażowania się pacjentów. Z tego względu wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, publikacja dostarcza cennych informacji, dzięki którym mogą stać się aktywnymi oraz świadomymi uczestnikami procesu leczenia oraz partnerami dla prowadzącego ich terapię lekarza. Postawiono na sprawdzony i rzetelny przekaz, wydanie zawiera treści najwybitniejszych polskich kardiologów.

Na okładce kampanii znalazła się Pani Justyna Kowalczyk – mistrzyni w biegach narciarskich, która przeszła zabieg ablacji. Opowiedziała jak odmienił jej on życie. Jest dokonałbym przykładem, że pomimo choroby można osiągnąć światowy sukces. Udzieliła wywiadu, w którym mówi o arytmii oraz o tym co daje jej motywacje i siłę do działania, zachęcając również do tego czytelników.”

Szczególnie zachęcamy do lektury wywiadu na temat profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego w dobie pandemii z prof. zw. dr hab. n. med. Jerzym Sadowskim, dr h.c., specjalistą kardiochirurgiem, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Konsultantem Wojewódzkim, a także ekspertem i Ambasadorem Głosu Seniora (strona 10).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją!

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią na portalu www.wyborcza.pl

Artykuły przeczytasz także na stronie www.byczdrowym.info