CiepłoBus – piękna akcja społeczna w Sosnowcu

46 dni trwania akcji, 2710 przejechanych kilometrów, prawie 5 tysięcy wydanych gorących posiłków, około 900 kg produktów żywnościowych przekazanych nieodpłatnie przez Agencję Rezerw Materiałowych i Auchan Sosnowiec. Tak w liczbach prezentuje się tegoroczna akcja CiepłoBus w Sosnowcu, która dobiegła końca 28 lutego.” – podsumowują organizatorzy akcji.

Jeden z autobusów miejskich, na tę okazję nazwany CiepłoBus, poruszał się po ulicach Sosnowca od 14 stycznia. Osoby najbardziej potrzebujące mogły się w nim ogrzać i spożyć gorący posiłek!

Jak mówi Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca: „pierwotnie zakładaliśmy, że akcja zakończy się 15 lutego, ale utrzymujące się w lutym niskie temperatury sprawiły, że przedłużyliśmy całą akcję do 28 lutego. Podsumowując można wprost powiedzieć, że CiepłoBus spełnił zdanie. Taka forma pomocy pojawiła się w mieście po raz pierwszy i wszystko wskazuje na to, że podczas kolejne zimy do niej powrócimy”.

Była to wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu!

Serdecznie gratulujemy wspaniałej i potrzebnej akcji społecznej!

Zapraszamy Miasto Sosnowiec do współpracy w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora!

Źródło: http://www.sosnowiec.pl/miasto/aktualnosci/id,17792,cieplobus_spelnil_zadanie.html