Wyszli wiosną a wrócili zimą!

Hasłem pod jakim spotkali się ostatnio w parku w Myślęcinku słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy było ”Wbrew pandemii świętujemy Dzień Kobiet”.

Spotkanie seniorzy rozpoczęli od gruntownej dezynfekcji rąk

Kolejny spacer rehabilitacyjny rozpoczął się wiosną a zakończył zimą. Jak to marcu, w ciągu zaledwie godziny, pogoda gwałtownie się zmieniła. Wędrówka duktami leśnymi zakończyła się w czasie gwałtownej w śnieżycy.

Modelki z KUTW demonstrują piękne wachlarze
Odpoczynek na leśnym kampingu
Spacer zakończył się w czasie zimowej zawieruchy

Aby poczuć się bezpiecznie, zgodnie z zaleceniami pandemicznymi, spacer rozpoczęliśmy od dokładnej od dezynfekcji rąk. Wykorzystaliśmy do tego  preparat w postaci silnego środka przeciwwirusowego. Był to prezent jaki KUTW otrzymał od wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Zbigniewa Ostrowskiego – wspomina Jan Marfiewicz, jedyny „męski rodzynek” biorący udział w spacerze.

Jan Marfiewicz, jedyny męski rodzynek na spacerze z okazji Dnia Kobiet

– Czystymi rączkami wręczyłam wszystkim praktyczny prezent jaki otrzymaliśmy od redakcji Głosu Seniora. Były to dozowniki do leków przekazane nam przez red. Łukasza Salwarowskiego. Na zakończenie spaceru odbyła się sesja zdjęciowa pod hasłem „Kto jest piękniejszy niż ja”. Nasze panie zademonstrowały stroje jak na konkurs na Miss Świata. Wszystkie słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy prezentowały się wspaniale – dodaje ze śmiechem organizatorka spacerów, Bożena Sałacińska.

Bożena Sałacińska wręcza uczestnikom spaceru pojemniki na lekarstwa, prezent od redakcji Głosu Seniora
Prezent od Głosu Seniora – pojemniki na lekarstwa
Organizatorka spacerów rehabilitacyjnych – Bożena Sałacińska

– Ustaliliśmy, że do prezentu od Stowarzyszenia MANKO w postaci pojemników na lekarstwa, nigdy nie będziemy wkładać reklamowanego leku na apetyt seniora, Apetizer Senior. Uznaliśmy jednogłośnie, że pandemia zrobiła swoje. Przez siedzący tryb życia wszyscy znacznie przybraliśmy na wadze – mów z przekonaniem Renata Paluszkiewicz.

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska