Aktywny senior i aktywny student – seniorzy z Drezdenka

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna nie tylko podczas obecnej pandemii.

Koronawirus zmusił nas seniorów do przeorganizowania sobie życia i zachowania społecznego dystansu.

Dla zachowania sprawności fizycznej grupa turystyczna działająca przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Drezdenku organizuje rajdy rowerowe i spacery z kijkami.

W okresie letnim i jesiennym odbywają się wycieczki rowerowe podczas, których pokonujemy 30, 40 km a bywają, że 50 i 60 km.

Wcześniej organizator kol Bogdan ustala trasę i wyszukuje ciekawe miejsca. Podczas jednego rajdu natrafiliśmy w lesie na stare cmentarzysko, ktoś zaproponował żeby to miejsce uporządkować i tak też zrobiliśmy  przed dniem Święta Zmarłych.

Ograniczenia związane z pandemią przyczyniły się też do spotykania na spacerach z kijkami Nordic Walking. W naszym mieście mamy piękny Las Miejski, w którym są oznaczone ścieżki. Trzy razy w tygodniu pokonujemy trasy cztery, pięć, sześć i osiem km. Większość uczestników w swoich telefonach komórkowych ma założoną aplikację, która wskazuje ilość przebytych kroków, kilometrów, straconych kalorii i czas jaki spędza w lesie.

W okresie tej pandemii nam Seniorom brakuje spotkań towarzyskich i zabaw, dlatego też na tych spacerach zorganizowaliśmy trochę śmieszny Dzień Babci i Dziadka, Tłusty Czwartek z pączkami. Ostatni dzień karnawału też na spacerze uczciliśmy.

Pomimo zaistniałej sytuacji organizować rajdy będziemy, spacerować też będziemy, bo to wszystko dla zdrowia i sprawności fizycznej.

Z wielką cierpliwością i utęsknieniem czekamy na lepsze czasy i mamy nadzieję, że wkrótce powrócą.

Autor tekstu: Halina Mazur