W Tłusty Czwartek „odlotowe” zakończenie karnawału seniorów z Bydgoszczy!

Sekcja nordic walking zrzeszająca Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zorganizowała odlotowy „Tłusty Czwartek”.

Obostrzenia sanitarne zostały ostatnio poluzowane. Przepisy zezwalają obecnie na spotkania się na świeżym powietrzu większej grupy osób. Jedyny warunek to przestrzeganie odległości. Dlatego też w cotygodniowym spacerze nordic walking wzięło udział wyjątkowo dużo słuchaczy KUTW.

Spacer leśnymi duktami wokół Bydgoszczy
Grupa spacerowiczów nordic walking z KUTW

Tegoroczne zakończenie karnawału odbyło się w lasach koło Portu Lotniczego Bydgoszcz. Po długim spacerze leśnymi duktami  rozpoczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Impreza przypominała bal w super luksusowym lokalu. Panowie Jurek Nowak i Edwin Bir profesjonalnie przygotowali w „Leśnym Paśniku” miejsce wspólnej biesiady. Na stołach były obrusy i serwetki. Całość  uzupełniały różne napoje rozgrzewające  i smakowite pychotki przyniesione przez uczestników imprezy – wspomina Tadeusz Kochański.

Maseczki plus finezyjne kapelusiki
Przy wyrobie maseczek inwencja twórców mogła czasami zaskoczyć pomysłowością
Kolejne przybranie karnawałowe
Uczestników spaceru obowiązywały maseczki karnawałowe

Piękna, słoneczna pogoda wyzwalała u wszystkich radość i pozytywne nastawienie do życia. Panie i panowie w karnawałowych maseczkach prezentowali się zjawiskowo. Niektóre stroje wskazywały na wielka inwencję ich posiadaczy. Alina Wiśniewska wyczarowała na leśnej polanie bogato zaopatrzony BAR. W „Leśnym Paśniku” serwowano świeżutkie, pachnące  pączki i gorącą kawę ze śmietanką. Poza tym z napojów rozweselających był szampan i grzaniec – dzieli się swoimi przeżyciami Czesława Makowska.

Leśny Paśnik był w Tłusty Czwartek bardzo bogato zaopatrzony w napoje i słodycze
Leśny Paśnik był oblegany przez zmarzniętych i zmęczonych spacerowiczów

Z miejsca biesiady cała rozbawiona grupa poszła w kierunku bydgoskiego lotniska. Port Lotniczy Bydgoszcz jest aktualnie zamknięty na cztery spusty. Na miejscu wspominaliśmy, jak przed 7 laty seniorzy KUTW zwiedzali ten obiekt. Teraz nie ma z Bydgoszczy żadnych odlotów. Na zakończenie spaceru wykonaliśmy przed zamkniętym głównym wejściem PLB „LOT-skie JASKÓŁKI” i rozeszliśmy się do domów – podsumowuje imprezę jej organizatorka, Bożena Sałacińska.

Seniorki KUTW przed zamkniętym na głucho głównym wejściem do Portu Lotniczego Bydgoszcz wykonały LOT-skie JASKÓŁKI
Przed 7 laty słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwiedzali Port Lotniczy Bydgoszcz

Tekst i zdjęcia – Bożena Sałacińska