Grafika we dwoje. Sztuka Jadwigi i Ryszarda Otrębów – spotkanie z cyklu Dojrzali do sztuki on-line

Jadwigę Kaim-Otrębę oraz Ryszarda Otrębę połączyły wspólne życie, praca oraz poglądy na sztukę. Mimo różnic formalnych czy warsztatowych dzielących tych dwoje artystów, zespoliła ich relacja, w której uczucie i wzajemna inspiracja twórcza płynnie się przenikają.

Patronem medialnym cyklu „Dojrzali do sztuki on-line” jest magazyn Ogólnopolski Głos Seniora.

Pierwszy wykład w nowym roku będzie okazją do poznania biografii artystycznej tej ikonicznej pary krakowskich artystów. Poprzez sztukę zbliżymy się także do ich codzienności ­­– realiów pracy twórczej, środowiska artystycznego, które współtworzyli czy związków z krakowską Akademią Sztuk Pięknych.

Spotkanie towarzyszy wystawie Grafika we dwoje. Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba, która przygotowana w Galerii MCK czeka na otwarcie.

Spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2021 r. (piątek) o godzinie 11:00. Spotkanie prowadzone będzie on-line za pośrednictwem platformy Zoom. W celu otrzymania wirtualnego zaproszenia prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: warsztaty@mck.krakow.pl.

W celu otrzymania wirtualnego zaproszenia prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: warsztaty@mck.krakow.pl. Odpowiedzi na pytania udziela mailowo Angelika Madura.

Prowadząca: Małgorzata Jędrzejczyk – doktorantka w Instytucie Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwentka interdyscyplinarnych studiów doktoranckich Społeczeństwo – Technologie – Środowisko, Zajmuje się edukacją kulturalną oraz pracuje jako niezależna kuratorka. Prowadzi badania nad koncepcją rzeźby i zagadnieniem otwierania się dzieła sztuki na odbiorcę w twórczości Katarzyny Kobro. Na co dzień pracuje w Oddziale Instytutu Pileckiego w Berlinie.

Serdecznie zapraszamy!