Gmina Miechów – XXVI Sportowy Turniej Miast i Gmin oraz inne wydarzenia sportowe

Witam i pozdrawiam wszystkich aktywnych, zwłaszcza seniorów.

Zapraszam do udziału w miechowskiej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin, będącego polską wersją Światowego Dnia Sportu – Challenge Day, organizowanego corocznie przez TAFI SA, stowarzyszenie na Rzecz Międzynarodowego Sportu dla wszystkich. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 XII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego zostanie rozegrany XXXI Sportowy Turniej Miast i Gmin realizowany będzie w dwóch terminach: od 14 do 20 września 2020 r oraz 1 do 7 października 2020 r. Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

          „Sport kluczem do zdrowia” to hasło przewodnie tegorocznej edycji. Naczelnym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin. Wyszczególnione w programie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Gryf” w Miechowie prozdrowotne wydarzenia uwzględniają lokalne potrzeby z wykorzystaniem bogatej i nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjnej. Proponowane imprezy będziemy organizować pod hasłem „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, którego twórcą jest Jerzy Sobierajski prezes Fundacji, „Dobro jest w nas” Ambasador „Głosu Seniora”.

          Jako pomysłodawca i współorganizator imprez zapraszam w imieniu Lokalnego Samorządu, licznego grona wolontariuszy i hojnych sponsorów do udziału. Ziemia Miechowska piękna krajobrazowo o bogata historycznie stoi przed Wami otworem.

Janusz Masłowski
Ambasador Sportu i Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora”
e-mail: tkkf.miechow@interia.pl