Za zdrowie pań, panowie

Jak w piosence Edwarda Hulewicza, przeboju lat 70-tych słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zakończyli LAMPKĄ SZAMPANA cykl spotkań pt. „Lato w Botaniku”.

Po koncercie debiutów jak zwykle perfekcyjnie poprowadzonym przez Krystynę Lepak seniorzy spotkali się przy lampce szampana i słodkim poczęstunku. Wspólnie zaśpiewano gromkie „STO LAT” oraz hymn seniorów „Szanujmy się”. Była też okazja do podziękowań dla organizatorów cyklu:

  • Bożenie Sałacińskiej za pomysł oraz stronę organizacyjną spotkań w Botaniku,
  • Krystynie Lepak za rewelacyjne przygotowanie programów pod względem artystycznym,
  • Jarkowi Mikietyńskiemu za udostępnienie sali widowiskowej na „krokusowej łączce” wraz z profesjonalnym nagłośnieniem,
  • Janowi Cieplińskiego za ufundowanie pysznych piernikowych słodkości.
Bożena Sałacińska, pomysłodawczyni Lata w Botaniku
Krystyna Lepak. odpowiedzialna za stronę artystyczną Lata w Botaniku
Jan Ciepliński, sponsor słodkości i pierników

Ostatnie spotkanie słuchaczy Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy z cyklu”Lato w Botaniku” do ostatniej chwili stało pod wielkim znakiem zapytania. Całą noc padało. Rankiem też nic nie zapowiadało, że KONCERT DEBIUTÓW dojdzie do skutku.

Niepewną pogodą nie przejęło się jednak kilkudziesięciu słuchaczy KUTW którzy stawili się na”krokusowej łączce”. Ich szampańskie humory rozpędziły chmury. Pokazało się nawet słonko.
Rzęsisty deszcz spał dopiero pół godziny po zakończeniu koncertu. Czyli szampański humor seniorów był więc w parze z dobrą pogodą.