Forum Ekonomiczne 2020 – organizatorzy zapraszają do Karpacza

Forum Ekonomicznego 2020 odbędzie się w nowym miejscu, ale w zaplanowanym wcześniej terminie. Organizatorzy przenieśli spotkanie do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Zapraszają tam w dniach od 8 do 10 września 2020 r.

– Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych gości. Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad tym, aby w Krynicy Zdroju zorganizować przedsięwzięcie uwzględniające najwyższe standardy sanitarno-epidemiologiczne. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i podjęte działania gwarantowałyby bezpieczeństwo w trakcie Forum – wyjaśnia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Krynica Zdrój była tradycyjnym miejsce organizacji Forum Ekonomicznego. Jednak 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, które objęły również Krynicę Zdrój.

– Decyzję Ministerstwa Zdrowia oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na skuteczne opanowanie ognisk choroby. Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych gości. Bardzo nas cieszy, że w tej trudnej chwili mamy pełne wsparcie naszego wieloletniego Głównego Partnera, czyli Województwa Małopolskiego – wyjaśnia Zygmunt Berdychowski.

Dlatego organizatorzy nie mogli zagwarantować uczestnikom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe.

Stąd decyzja o przenosinach. – Mamy bardzo dobre doświadczenia współpracy z Hotelem Gołębiewski, gdzie już kilkukrotnie z sukcesem organizowaliśmy nasze konferencje – kontynuuje przewodniczący Rady Programowej.

Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie wieloletnich partnerów Forum. Dlatego obrady zaplanowano w tradycyjnej formule, a tylko ich część, najważniejsze elementy konferencji, zostaną przeniesione do internetu.

W ciągu trzech dni obrad zaplanowano sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty oraz prezentacje narodowe i regionalne. Podobnie jak w poprzednich latach zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej

Udział w Forum potwierdzili m.in. Jadwiga Emilewicz – Minister Rozwoju i Wiceprezes Rady Ministrów (już po raz dziewiąty przyjęła zaproszenie), Piotr Gliński – wicepremier, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dziesiąty raz będzie brał w dyskusjach), Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury, Jan Krzysztof Ardanowski, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (pięciokrotny uczestnik konferencji) czy Małgorzata Jarosińska-Jedynak – szefowa resortu Funduszy i Polityki Regionalnej (trzykrotne uczestniczka Forum Ekonomicznego). Organizatorzy spodziewają się ok. 1500 gości z Polski i zagranicy.

Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 8 – 10 września 2020 r. w Karpaczu. Rejestracja: https://www.forum-ekonomiczne.pl/rejestracja/