Radosne szczekanie i ujadanie słychać było w całej okolicy

Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, Izabela Szolginia, zaprosiła 19 sierpnia do odwiedzenia swojej placówki słuchaczy Kazimierzowskiego UTW.  W czasie spotkania  dyskutowano m.in. na temat „Srebrnego Wolontariatu” seniorów.

Wejście do Schroniska

– W lipcu w ramach cyklu ”Lato w Botaniku” odbyła się aukcja obrazów połączona ze sprzedażą rękodzieła artystycznego. Pieniążki uzyskane z licytacji zostały przeznaczone na wsparcie Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy w ramach akcji „Psia krew. Dyrektor Schroniska, Izabela Szolginia w rewanżu za dobre serce seniorów zaprosiła nas do odwiedzenia swojej placówki. Nie wypadało iść w gości bez prezentu. Po drodze kupiliśmy w „Biedronce” olbrzymi wór karmy dla zwierząt. Do jego transportu pożyczyliśmy w sklepie wózek na zakupy. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania wymieniliśmy się drobnymi upominkami – mówi pomysłodawczyni akcji, Bożena Sałacińska.

Seniorzy KUTW z wnuczkami i wnukami wiozą do schroniska karmę dla zwierząt
Zwiedzanie boksów dla zwierząt
Dyrektor Izabela Szolginia oprowadza seniorów po swojej placówce

– Zebrane w czasie aukcji pieniądze przelaliśmy na konto Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Zostaną przeznaczone na zakup analizatora krwi. Dzięki temu urządzeniu będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie czworonogów. Dobranie specjalistycznej diety może ratować życie psów i kotów. Dyrektor placówki pokazała nam cale swoje „królestwo”. Oglądaliśmy wiec gabinety weterynaryjne, kuchnie i boksy dla zwierząt – opowiada Janina Lackner.

Wlazł kotek…
Boksy dla psów
Pieski na widok gości szczekały radośnie

– Był to początek przyjaźni pomiędzy słuchaczami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  a personelem naszego Schroniska dla Zwierząt.  W rewanżu za przemiłe spotkanie w Ogrodzie Botanicznym zaprosiliśmy słuchaczy KUTW do odwiedzenia naszych  podopiecznych. Pieniążki uzyskane z licytacji wsparły naszą akcję „Psia krew– mówi Maria Sobocińska, spec. ds. edukacji Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

–  Przy kawie i ciasteczkach rozmawialiśmy o ciężkim losie naszych podopiecznych. Wspólnie zaplanowaliśmy, że po rozpoczęciu nowego roku akademickiego spotkamy się w klubie „Casimirus”. Chcę zaproponować słuchaczom KUTW udział w „Srebrnym wolontariacie”. Samotne, starsze osoby, mogłyby w miarę swoich możliwości opiekować się porzuconymi pieskami lub kotkami, pensjonariuszami naszego schroniska – planuje  Izabela Szolginia,  dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Grupowe zdjęcie uczestników spotkania

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska