Redakcja „Głosu Seniora” gościła w Bydgoszczy

Na „krokusowej łączce” w Ogrodzie Botanicznym UKW spotkali się po raz kolejny słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Cykl spotkań „Lato w Botaniku” organizuje przewodnicząca rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

W ramach cyklu „Lato w Botaniku” organizowane są  koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem impreza rozpoczęła się od popularnych i wesołych piosenek w wykonaniu grupy wokalnej „EKG ++”. Zespołem kieruje uzdolniona artystyczne Krystyna Lepak. Towarzyszyli jej Grażyna Jabłońska i Grzegorz Klawikowski.

Następnie Redaktor Naczelny Głosu Seniora, Łukasz Salwarowski, opowiedział o inicjatywach podejmowanych przez jego redakcję i Stowarzyszenie MANKO. Nawiązał również do tematów dotyczących bezpieczeństwa seniorów. Szczególną uwagę Prezes Salwarowski zwrócił na oszustwa dokonywane na różnego rodzaju prezentacjach. Nie zabrakło informacji dotyczących przestępstw „Na policjanta” i „Na koronawirusa”.

Z kolei Marek Pilch, aktywny maratończyk, zachęcał słuchaczy KUTW do różnorodnej aktywności fizycznej. Zdaniem prelegenta powinno się jeść sześć posiłków dziennie. Taki sposób odżywiania gwarantuje dobre spalanie a tym samym świetne samopoczucie. Kilkudziesięciu uczestników spotkania otrzymało najnowszy numer Głosu Seniora oraz pasjonującą książkę pt. „Moje rajdy” autorstwa Sobiesława Zasady.

Na zakończenie spotkania przewodnicząca Bydgoskiej Rady Seniorów, Maria Gałęska, wręczyła gościom z Krakowa upominki w mieniu władz Bydgoszczy.

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska