Na Bydgoszcz spoglądali z wysokości XX piętra River Towers

Seniorów zaprosił „Przyjaciel Kazimierzowskiego UTW”, prezes grupy KWK Construction, Waldemar Kapczyński. Słuchacze KUTW mieli możliwość wspólnie z wiceprezydentem miasta, Mirosławem Kozłowiczem, zwiedzić najwyższy wieżowiec w mieście. Była też okazja podziwiania Bydgoszczy z wysokich na 65 metrów wież RIVER TOWERS.

W imieniu władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, dr Sławomir Łaniecki, Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej KUTW, wręczył gospodarzowi spotkania okazały upominek. Przedstawicielki Rady Słuchaczy, Bożena Sałacińska i Janina Lackner, uhonorowały prezesa Kapczyńskiego,”Przyjaciela KUTW”, albumem o architekturze i bukietem pięknych róż.

W krótkim programie artystycznym licznie przybyli goście wysłuchali kilku wierszy satyrycznych i piosenek z dawnych lat. W wierszach zaprezentowała się Grupa Form Różnych ”Trzeci Oddech” w składzie: Lila Kazubowska oraz Barbara i Tadeusz Kochańscy. Wykonawcami piosenek był duet Krystyna Lepak i Grzegorz Klawikowski. Niektórzy z łezką w oku przypominali sobie pieśni z uaktualnionymi tekstami: „Budujemy nowy dom” i „Ukochany kraj”. Z wielkim wzruszeniem wysłuchano piosenki „Psalm stojących w kolejce” ukazującej szarzyznę życia w czasach komuny. Za dekorację sali służyły biało-czerwone baloniki wypełnione helem. Na zakończenie imprezy baloniki zostały wypuszczone w powietrze.Po tym nostalgicznym programie dla poprawy humoru seniorzy wznieśli toast szampanem za coraz  piękniejszą Bydgoszcz i posili się przygotowanym przez gospodarzy spotkania pysznym cateringiem.

https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Budujemy-MP3.mp3

Tekst i zdjęcia – Bożena Sałacińska