Szydłowiec

Szydłowiec leży na południowym krańcu województwa mazowieckiego, granicząc z województwem świętokrzyskim. Jest starym, historycznym miastem, które przeżywało największy rozkwit w wieku XVI i XVII, o czym świadczą doskonale zachowane zabytki – późnorenesansowy ratusz miejski, rozległy rynek z dwoma pręgierzami, parafialny kościół św.Zygmunta i  otoczony fosą zamek –  siedziba magnackich rodów Szydłowieckich i Radziwiłłów. W Szydłowcu znajduje się także jeden z największych zachowanych w Polsce żydowskich cmentarzy; świadectwo długiej historii społeczności szydłowieckich Żydów, odwiedzany przez turystów i wyznawców judaizmu z wielu krajów.

Szydłowiec i jego atmosfera – pamiątki historii, położenie w otoczeniu lasów i łąk, to oaza spokoju ciszy i doskonałe miejsce do weekendowego wypoczynku. Każdy, kto lubi zwiedzanie zabytków, spacery po leśnych i polnych ścieżkach, widok żerujących na polach bocianów i żurawi, znajdzie tu doskonałe miejsce na wypoczynek i oderwanie się od wielkomiejskiego gwaru i pośpiechu. Malowniczy zalew na skraju miasta ze spacerowym pomostem, otoczony zielenią z altankami zapewnia możliwość kapieli i korzystania ze słońca. 

Miejska Informacja Turystyczna oferuje  zwiedzanie miasta i okolic z przewodnikiem, liczne oferty jedno- i dwudniowego wypoczynku i zwiedzania okolic, ciekawe wydawnictwa, pamiątki i możliwość wypożyczenia roweru, na którym można udać się na wycieczkę.

Miejska Informacja Turystyczna
Rynek Wielki 5a
tel.48/3262053
mail: info.turystyczna@sckzamek.pl

Formularz i Kartę Seniora można odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szydłowcu, ul. Kilińskiego 2 w godzinach 8.00 – 15.00 od 14 lipca 2020 r.
Karolina Lis, MOPS Szydłowiec
tel. 48 617 64 84