• 2 października 2023 18:01

Głos Seniora

Stowarzyszenie Manko

W zdrowym ciele zdrowy duch od Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy

To hasło przyświeca sekcji nordic walking działającej od 13 lat przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Podczas spacerów z kijkami po parku w Myślęcinku seniorzy ćwiczą pod okiem instruktorki Basi Kochańskiej poza nogami również inne partie ciała. W programie są zarówno skłony jak i przysiady. Warto dodać, że średnia wieku spacerowiczów przekracza 70-kę. Znacznie zawyża nasza koleżanka Janina Lackner która niedawno ukończyła 80 lat!

spacer seniorów z kijkami w plenerze
spacer seniorów z kijkami w plenerze

Pod koniec spaceru dołączyła do nas trzyosobowa reprezentacja sekcji rowerowej. Tradycyjnie na zakończenie spaceru wszyscy spotkaliśmy się na w regionalnej restauracji ”Kumerówka”. Tu przy stolikach ustawionych na świeżym powietrzu był czas na zasłużony wypoczynek. Relaks umilały nam opowieści o tym co się komu przytrafiło w ostatnim okresie – mówi Grażyna Ziółkowska.

grupowe zdjęcie seniorów w plenerze

– Korzystając z pięknej słonecznej pogody wystawiliśmy twarze do słońca. Siedząc na wygodnych fotelikach wdychaliśmy pełną piersią żywiczne powietrze i słuchaliśmy świergotu ptaków. Omówiliśmy też plany na najbliższe letnie tygodnie dotyczące wspólnych działań słuchaczy KUTW. Program na okres wakacji mamy bardzo bogaty. W planach jest grupowy wyjazd do Jastarni oraz dwie wycieczki zagraniczne: do Gruzji i Grecji. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcia pod kilkusetletnią lipą. Poczuliśmy się przez moment jak goście mistrza Jana Kochanowskiego. Poeta też lubił wypoczywać pod rozłożystą lipą rosnącą w Czarnolesie – relacjonuje Bożena Sałacińska. 

trzy seniorki ćwiczą w plenerze
grupa seniorek ćwiczy w plenerze

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska

Skip to content