WARSZTATY FILMOWE DLA SENIORÓW – NABÓR DO 3-MIESIĘCZNEGO PROJEKTU

           Serdecznie zapraszamy seniorów z całej Polski do udziału w cyklu dziesięciu 2-godzinnych warsztatów filmowych dla dwóch stałych grup seniorów (w każdej 5-7 osób). Zajęcia odbywać się będą przez internet w terminie lipiec-wrzesień 2020. Ich uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z procesem tworzenia krótkiej formy filmowej. Seniorzy stworzą wspólnie filmy dotyczące ich życia w czasach pandemii koronawirusa, łącząc w ten sposób animację społeczną, naukę podstaw warsztatu filmowego i integrację środowiskową.

            Inspiracją dla działania będzie powieść „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego, w której wydarzenia osnute są wokół historii epidemii zarazy w średniowiecznej Hiszpanii. Powieść stanie się punktem wyjściowym do pracy filmowej wokół zagadnień związanych z wolnością osobistą oraz relacjami międzyludzkimi w obliczu sytuacji kryzysowej. Grupa pracować będzie pod kierunkiem Łukasza Kamila Kamińskiego, reżysera, montażysty i animatora. Realizacja projektu, zwieńczona prezentacją i upowszechnieniem dwóch filmów w sieci, przyczyni się do wzbogacenia kultury o wątki inspirowane polską literaturą i zmiany stereotypowego obrazu seniora. Projekt realizowany jest w ramach stypendium „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

Osoby zainteresowane udziałem w pełnym cyklu dziesięciu zajęć, które rozpoczną się wraz z początkiem lipca, prosimy o wysłanie maila na adres: lukasz@mowmistudio.com w terminie do 23.06.2020. W wiadomości prosimy o odpowiedź na 3 pytania:

1. Dlaczego chce Pan/Pani wziąć udział w projekcie?
2. Jakie jest Pana/Pani doświadczenie związane z dziedziną fotografii i/lub wideo?
3. Czy uczestniczył/-a Pan/Pani w zajęciach przez internet za pomocą narzędzi typu ZOOM, Google Meet lub innego pozwalającego na realizację zajęć online w kilkuosobowej grupie?