Nie żyje Antoni Huczyński – Dziarski Dziadek, Ambasador i Przyjaciel Głosu Seniora

Antoni Huczyński był znany również jako „Dziarski Dziadek” – najstarszy polski bloger. Od paru lat był Ambasadorem oraz Przyjacielem Głosu Seniora, a także jest autorem książki „Mój sposób na długowieczność”. Jego postać dwukrotnie widniała na okładce ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora. Informację o jego śmierci podano w czwartkowy wieczór. Odszedł w wieku 97 lat.

Antoni Huczyński urodził się 26 listopada 1922 r. w Krakowie. W marcu 1944 r. wstąpił w szeregi Armii Krajowej i walczył podczas Powstania Warszawskiego. Był uczestnikiem konspiracji w plutonie 709, a także członkiem grupy „Kampinos” w batalionie por. „Znicza”. Za swoje wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej oraz działalność na rzecz środowisk kombatanckich został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Po wojnie rozpoczął pracę jako weterynarz.

Swoją siłę witalną, doświadczenie i wiedzę dzielił się z innymi ludźmi za pomocą filmów w serwisie YouTube, na którym znany pod pseudonimem „Dziarski Dziadek„. W materiałach audiowizualnych opowiadał o wydarzeniach, w których brał udział. Przekazywał również tajniki długowieczności, czyli zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

W ostatnim nagraniu z grudnia 2019 roku mówi:

Cały świat jest w ruchu. Cały wszechświat się rusza. Jakże można siedzieć na fotelu i gapić się w okno czy w telewizor. Ruszaj się! ruszaj się! Jak chcesz żyć, to ruszaj się!

Linki do wersji on-line dwóch numerów ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora, gdzie zostały zamieszczone obszerne artykuły o śp. Dziarskim Dziadku:
https://issuu.com/glos_seniora/docs/g__os_seniora_17
https://issuu.com/glos_seniora/docs/wgs_gs34_www-popr

Spoczywaj w pokoju Drogi Przyjacielu!