Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało

Po przejściu na emeryturę, Pan Bogusław Stanisław Karbownik zdał sobie sprawę, że ruch jest życiem. Jego motto to: ruch rzeźbi umysł, serce i ciało. Inspiracją Pana Bogusława była również książka pt. ,,Dziarski dziadek”, którą wygrał w jednym z konkursów Głosu Seniora.

Ostatnie 25 lat Seniora nie były zbyt aktywne, dlatego zaczął więcej spacerować w terenach zielonych i uprawiać nordic walking.
Sprawnie funkcjonowałem, ale potrzebowałem nowych wyzwań. W okresie, kiedy chodziłem do technikum amatorsko uprawiałem kulturystykę i lekkoatletykę, dlatego tez natychmiast przekonałem siebie do wysiłku – wyznaje Pan Bogusław.
Zaczął regularnie nadrabiać wieloletnie zaniedbania, uczęszczając do największego centrum rekreacji Vera Sport. Pod opieką trenerów bierze udział w zajęciach fitness i siłowych. Ćwiczenia poprawiają wydolność, wytrzymałość, spalają tłuszcz i modelują sylwetkę.

Arturówek, 01.12.2018

Od maja 2018 roku Pan Bogusław brał udział już w ponad stu biegach, w tym wielu charytatywnych, na terenie całego kraju. W biegach Botaniczna Piątka w Łodzi stawał czterokrotnie na podium. W ogólnopolskim cyklu City Trail Nationale Nederlande edycji 2019/2020 w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce. Senior jest również uczestnikiem zajęć grupy Reebook Run Crew w Łodzi i sprawdzianach Parkrunu, gdzie bije kolejne rekordy życiowe.

O ile zdrowie dopisze, chcę przekraczać kolejne granice.O ciało trzeba zabiegać przez całe życie. Trzeba dbać nieustannie o siebie i zdrowie. Dzięki ćwiczeniom wydatnie poprawiłem jakość życia. Do racjonalnej aktywności namawiam znajomych i osoby całkiem obce. Mówię,że nigdy nie jest za późno. W trakcie zawodów poznałem wielu wspaniałych ludzi i mistrzów sportu – dodaje Pan Bogusław.
Celem Seniora na rok 2021 jest projekt mający na celu promocje aktywności srebrnego pokolenia. Jak sam przyznaje, jest blisko natury i ma pozytywne myślenie.

Bieg Teodory

Kolejne motto Pana Bogusława to – czasu nie cofniesz, ale możesz go przeżyć. Dlatego Seniora można spotkać na wycieczkach po moim ukochanym mieście, na spektaklach teatralnych i muzycznych. Najczęściej jednak na wydarzeniach sportowych. Jest kibicem wielu dziedzin sportowych, ale najbliższą jego sercu jest piłka nożna.

Chcę osiągać więcej.To nie jest moje marzenie, ale cel. Zdrowie to styl życia, a sport jest dla każdego. Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi – podsumowuje Pan Bogusław.

,Najważniejszym i największym tryumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą – Platon.