Aktywność fizyczna w walce z koronawirusem – Głos Seniora TV

W ubiegłym tygodniu, Głos Seniora ruszył w ramach kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!” z nową odsłoną telewizji internetowej Głos Seniora TV. Jest początek kolejnego tygodnia i na kanale Ogólnopolskiej Karty Seniora w serwisie YouTube jest dostępny kolejny film. Tym razem, tematem przewodnim jest aktywność fizyczna: dlaczego jest tak potrzebna w okresie epidemii koronawirusa oraz jak można o nią dbać, będąc w domu.

Komunikaty jednoznacznie zalecają, aby w dobie pandemii pozostawać w domu i ograniczać wyjścia z domu do minimum. Wskazówki dotyczą całego społeczeństwa, ale szczególnie narażeni są seniorzy, czyli osoby z tzw. grupy podwyższonego ryzyka. Jednak, kluczowym elementem utrzymania wysokiej odporności jest regularna aktywność fizyczna. W najnowszym filmie z cyklu wykładów i porad on-line, ambasador zdrowego stylu życia Głosu Seniora dr Marek Pilch prezentuje widzom prostą oraz skuteczna formę treningu – slow jogging.

Te ćwiczenia możemy robić cały czas. Można oglądać serial: jeżeli jest treść to patrzymy, jeżeli są reklamy to ćwiczymy. To połączenie da nam taką super możliwość, że nasz organizm po 4-6 tygodniach przestawi się na zupełnie inne tory. Na pewno poprawimy naszą wydolność krążeniową, oddechową, wzmocnimy organizm. Jeżeli wreszcie nas wypuszczą z domów, gwarantuję, że nie będzie problemu – 3-4 km marszu w dobrym tempie, w czasie marszu nie będziemy tracić oddechu, a jak przyjedzie winda zepsuta to wejdziemy na 5. piętro. Zapraszam do ćwiczeń!„, podkreśla dr Marek Pilch , ambasador zdrowego stylu życia Głosu Seniora.

Kolejne materiały audiowizualne już w najbliższym czasie w internetowej telewizji Głosu Seniora na kanale Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Wykład można obejrzeć w całości w tym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=ID_vqL0ZRac

Serdecznie zapraszamy!