PORADY GERIATRY: Jak uchronić seniorów przed koronawirusem? – Głos Seniora TV

Troska o zdrowie, bezpieczeństwo oraz poczucie wspólnoty z Seniorami to główne cele Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora w dobie panującej pandemii koronawirusa. W ramach akcji „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”, Głos Seniora rusza z nową odsłoną telewizji internetowej Głos Seniora TV. Na kanale Ogólnopolskiej Karty Seniora w serwisie Youtube będą publikowane wykłady oraz porady ekspertów.

Osoby starsze to grupa szczególnego ryzyka, ponieważ zakażenie wirusem dla tych osób może nieść za sobą dużo poważniejsze konsekwencje niż w przypadku osób młodszych. Pierwszym gościem jest dr Krzysztof Czarnobilski, specjalista geriatra, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala MSWiA w Krakowie, który udziela praktycznych wskazówek dla Seniorów podczas epidemii koronawirusa. W rozmowie z Łukaszem Salwarowskim, prezesem Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora, doktor opowiada o tym, jak Seniorzy mają żyć i dawać sobie radę w tej wyjątkowej sytuacji. Dr Krzysztof Czarnobilski porusza temat m.in. aktywności fizycznej, odpowiedniej diety, higieny, szczepionek, sposobach na samotność, a także możliwościach życia społecznego w trakcie pandemii.

Na pewno jest to bardzo trudne w obecnej sytuacji, żeby pogodzić to wszystko. Niemniej jednak ja myślę, że Seniorzy potrafią to zrobić, jeżeli są aktywni. A to ważna jest ta aktywność, żeby utrzymywać tę aktywność, bo tak, jak mówię zdrowie w 50% zależy od nas, przede wszystkim od nas samych. I ważne, żebyśmy pamiętali o tym, że w połowie to zależy od nas. Pozostałe rzeczy to jest genetyka, ochrona zdrowia, środowisko, ale to co zależy od nas to też możemy zrobić, nawet w tej trudnej sytuacji – podkreśla w rozmowie dr Krzysztof Czarnobilski, specjalista geriatra, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala MSWiA w Krakowie.

Już niebawem kolejne ciekawe porady oraz wykłady internetowej telewizji Głosu Seniora na kanale Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Wykład można obejrzeć w całości w tym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=4kcWxSh5iUw

Serdecznie zapraszamy!