JUBILEUSZ 10-LECIA KLUBU SENIORA „OPTYMIŚCI”

Są w życiu wydarzenia, które na długo zapisują się w naszej pamięci. Wydarzenia profesjonalnie przygotowane, z ciekawym programem, integrujące ludzi. Takim wydarzeniem dla członków Klubu Seniora „Optymiści” w Ostrowie Wielkopolskim było spotkanie w Domu Restauracyjnym Jubilatka z okazji 10-lecia jego działalności, połączone z obchodami Dnia Kobiet. Panował nastrój radości i zadumy nad tym, co było w minionych latach i co będzie w przyszłości. Wszyscy przybywający na to jubileuszowe spotkanie otrzymali czekolady, a panie dodatkowo po trzy tulipany. Organizatorzy przygotowali ogromny tort z lampką szampana, napoje w różnych kolorach i smakach oraz ciepłą kolację. W trakcie uroczystości miały miejsce konkursy, pokaz mody, tańce i wspólne śpiewanie piosenek.

Toast członków Klubu

Prowadząca to spotkanie Małgorzata Konowalska, prezes Zarządu Klubu Seniora „Optymiści”, dokonując podsumowania 10 lat pracy w klubie stwierdziła, że to ponad 1000 godzin spędzonych wspólnie na różnych imprezach, takich jak pikniki, majówki, andrzejki i walentynki, spotkania wielkanocne i bożonarodzeniowe, jak też pożegnania czy powitania wiosny i lata. Ponadto wycieczki, spływy kajakowe, dożynki, biesiady, noce świętojańskie, ogniska, grzybobranie, biegi, gimnastyka czy wyjazdy na baseny termalne do Uniejowa. Jesteśmy często blisko siebie – stwierdziła – wspieramy się, tańczymy i śpiewamy wspólnie. Zapraszamy do siebie lekarzy, rehabilitantów czy kosmetyczki, aby słuchać wykładów i prelekcji o zdrowiu. Odwiedzamy się w chorobie, pomagamy jeden drugiemu w trudnych, życiowych sytuacjach. To integruje seniorów, daje im napęd i siłę do życia, powoduje, że upływające dni są lepsze i barwniejsze. Zapisujemy to w kronikach i na stronie internetowej dając świadectwo, jak w dojrzałym wieku należy dbać o zdrowie a jednocześnie mile spędzać czas.

Obecna na uroczystości Prezydent Miasta Beata Klimek pogratulowała jubileuszu 10-lecia działalności i wyraziła uznanie za aktywność, zaangażowanie, wytrwałość i poświęcenie na rzecz aktywizacji seniorów. Przez tę dekadę działalności – podkreśliła –  Klub Seniora „Optymiści” trwale wpisał się w krajobraz Ostrowa Wielkopolskiego, stając się ważnym elementem życia społeczności lokalnej. Licząc na dalszą, owocną współpracę podziękowała za zaangażowanie we wspólne projekty oraz podejmowane działania na rzecz promocji naszego miasta. Niech obchodzony Jubileusz – dodała – będzie inspiracją do realizacji kolejnych ambitnych planów i zamierzeń, a dalsza działalność przynosi wszystkim członkom Klubu Seniora „Optymiści” wiele radości oraz satysfakcji.

Życzenia od Prezydent Miasta

Zabierając głos Bogna Roszyk, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7, z którą Klub Seniora „Optymiści” od lat współpracuje złożyła wszystkim członkom klubu życzenia zdrowia, gwarantującego zachowanie aktywności i optymistycznego patrzenia w przyszłość. Niech każdy dzień – dodała – będzie nową przygodą i darem losu. Wyraziła przekonanie, że piękna dojrzałość, bogata w doświadczenia młodości, będzie czasem radości i spełnienia. Macie dwa najważniejsze elementy do działania – podkreśliła – marzenia i czas na ich realizację.  Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje, cieszcie się każdą chwilą.

Radość ze wspólnego śpiewania
Pokaz mody

Jubileuszową uroczystość zaszczycili swoją obecnością żona Halina współzałożyciela klubu Lecha Topolana oraz jego córka Małgorzata pokazując, jak stary i nowy Zarząd Klubu Seniora „Optymiści” i ich bliscy są dla siebie ważni i utrzymują ze sobą stałe, sympatyczne kontakty. Podkreślały przy tym, że takie spotkania to doskonały relaks, to dodatkowa energia i motywacja do życia, a jednocześnie dobra szkoła tolerancji.

Wspólna zabawa

Rozmowy przy stołach, dzielenie się wspomnieniami i zabawa na parkiecie trwały do późnych godzin wieczornych. Członkowie Klubu Seniora Optymiści udowodnili nie pierwszy raz, jak kochają życie, jak potrafią czerpać z niego wszystko, co najlepsze, wspierać się i dbać o lepsze samopoczucie.

Wyrażając uznanie dla osiągnięć klubu w minionym 10-leciu życzymy wszystkim jego członkom i ich sympatykom wielu sukcesów w kolejnych latach i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Relacja: Kazimierz Nawrocki
Zdjęcia: Małgorzata Konowalska, Małgorzata Topolan