Babcie w Locie z Dziadkiem lecą na pomoc juniorom i seniorom

Babcie w Locie z Dziadkiem – witają wszystkich seniorów i życzą dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia nawet najskrytszych marzeń.

Mamy nadzieję, że już wyciszyły się szaleństwa świąteczno – noworoczne  i pomaleńku wracacie do codzienności. Co wcale nie znaczy, że do nudności, wręcz  przeciwnie. Dzieci na swoim, wnuki odchowane i teraz jest czas dla nas. Możemy robić to, co chcemy, co sprawia nam radość i przyjemność.

Tak właśnie postępują Babcie w Locie z Dziadkiem.

„Gdy spiekota albo plucha

nie leżymy na poduchach.

Włosy srebrne? Nic nie szkodzi,

duchem wciąż jesteśmy młodzi.”

Nasz Nowy Rok, zaczął się w niedzielę  12 stycznia  2020 roku od udziału w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Łódzkiej Manufakturze, a właściwie na Rynku Manufaktury, przedstawicielki babć – Babcia Basia Czarownica i Babcia Halinka Misia Fisia – zbierały pieniążki razem z tygodnikiem „Angora”, a ściślej mówiąc, z „Angorką”, dodatkiem przeznaczonym dla dzieci. Od samego rana Babcie rozdawały autografy i książeczki z wierszami i opowiadaniami autorstwa Babć w Locie, płyty z nagranymi wierszykami, kolorowe zakładki i „małe” książeczki „Wierszyki dla dzieci”, specjalnie wydrukowane dla Orkiestry przez niezastąpioną Alicję z Krainy Czarów, czyli Honorową Babcię Alę- Alicję Wojciechowską, właścicielkę rodzinnej firmy Alles z Głowna. Nie ma co się dziwić, że nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością, bo Babcia Czarownica witała dzieci wierszykiem, właśnie o Czarownicy, która kocha dzieci i przyleciała razem z Misią Fisią kolorowym „Bajkolotem”, stojącym „tuż za płotem”.

Zaraz po WOŚP Babcie z Dziadkiem wystąpili, tym razem dla dorosłego widza. Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka zaprosiło nas do przedstawienia  programu poetycko–kabaretowego pt. „Herbatka u Jadźki”. W spotkaniu, w szpitalu im. Kopernika, uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia, pacjenci i ich rodziny. Okazja była szczególna, bo zbliżające się Dni Babci i Dziadka. O oprawę spotkania i serdeczną atmosferę zadbała Prezes Stowarzyszenia Amazonki pani Ewa Maciejewska.

Publiczność przyjęła nas tak ciepło, że żal było się rozstawać.

Babcie w składzie: Elżbieta Boryniec, Halina Dębińska, Eleonora Ewa Karpuk i Barbara Maciejewska; oraz Dziadkowie Eugeniusz  Dolat i Włodzimierz Podgórski nie tylko bawili, rozśmieszali i wzruszali, ale na koniec przedstawili „Dobre Rady” na każdy dzień tygodnia.

Kochani Seniorzy, pozwolę sobie je przytoczyć. Może zechcecie je wykorzystać:

– Na nielubiany poniedziałek: Zażywaj ruchu, ćwicz ciało, kiedy tylko można, terapia to skuteczna i niezbyt kosztowna.

– Na nudny wtorek: Nie zaniedbuj swej głowy, ucz się nowych rzeczy. Kto się uczy, ten jest młody, nie da się zaprzeczyć.

– Na pracowitą środę: Nie unikaj godziwej, wesołej zabawy. Wszak i ciało, i duch nasz potrzebują strawy.

– Na szalony czwartek: Nie patrz z zazdrością na to, jak szaleją młodzi, to co dla nich jest dobre, starszym nie zaszkodzi.

– Na wesoły piątek: Lekarzy nie zamęczaj, lecz dbaj o swe zdrowie, niech ta sprawa twym dzieciom nie spędza  snu z powiek.

– Na sobotnie porządki: Dbaj, jak możesz o wygląd, o swe otoczenie, „jak cię widzą, tak piszą”, ważne powiedzenie.

– Na niedzielę z gośćmi: Nie snuj wciąż opowieści o świetnej przeszłości. Żyj tym, co tu i teraz, nie zanudzaj gości.

Kochani Seniorzy, bierzcie z nas przykład, a na pewno będzie Wam się żyło i lepiej, i weselej.

Bo: „Życie jawi nam się balem,

Póki można, chcemy szaleć,

A nie stać jak kołek w płocie,

Wszak to z Dziadkiem Babcie w Locie”/E. Boryniec, E.Dolat/

Wasza Babcia Basia Maciejewska Czarownica