Wigilia w Piasecznie Andrzej Zawadzki

Wigilia w Piasecznie

Blisko trzystu uczestników tegorocznego spotkania Wigilijnego, zorganizowanego przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piasecznie,  miało okazję przeżyć chwile wzruszenia, radości i rozrywki jednocześnie. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w miejscowym kościele parafialnym, po czym seniorzy i ich goście udali się do miejscowego Domu Parafialnego, dysponującego kilkoma dużymi salami mogącymi pomieścić tak liczne zgromadzenie.  Tam  – przy dyskretnym dźwięku kolęd – składano sobie życzenia, dzielono się opłatkiem i degustowano potrawy przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia. Było w zasadzie wszystko, co znaleźć można na wigilijnym stole: śledzie i inne ryby w różnych postaciach, paszteciki, sałatki, a przede wszystkim bogaty wybór przepysznych ciast. Wszystko estetycznie podane i w dużej ilości.

W uroczystości licznie uczestniczyli również goście. Rangę imprezy podkreślała obecność posłanki Bożeny Żelazowskiej, która w niezwykle ciepłych słowach zwróciła się z okazjonalnymi życzeniami do zebranych. Marszałka Województwa Mazowieckiego reprezentował p. Leszek Zarzycki, dyrektor Delegatury w Piasecznie. Władze Powiatu Piaseczyńskiego były reprezentowane przez przewodniczącego Rady Powiatu Włodzimierza Rasińskiego i wicestarostę Zdzisława Lisa. W imieniu władz gminnych udział w spotkaniu wzięli i życzenia seniorom składali: przewodniczący Rady Miejskiej, Piotra Obłoza oraz Burmistrza Miasta i Gminy Daniel Putkiewicz i I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak. Życzenia seniorom składali również przedstawiciele gmin sąsiednich, delegacje stowarzyszeń i firm działających na terenie Piaseczna oraz Piaseczyńskiej Rady Seniorów.

Część artystyczną spotkania wypełnił Zespół Rodzina Kaczmarek, który wystąpił w repertuarze najbardziej znanych i lubianych pieśni i arii operetkowych. Burzliwe brawa, konieczność bisów i kolejka po płyty zespołu najlepiej świadczą o tym, że występ trafił do serc słuchaczy, a zwłaszcza  pewnie słuchaczek. Tak wspaniały koncert był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wigilia Piaseczyńskich Seniorów 2019 z pewnością zapisze się na długo w pamięci jego uczestników, a każde wspomnienie o nim uczyni nadchodzące Święta jeszcze bardziej radosnymi.

Andrzej Zawadzki