• 3 grudnia 2022

Uniwersytet Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej rozpoczął 15. rok działalności

lis 29, 2019

Biała Podlaska to miasto na środkowym wschodzie Polski, ok.40 km od przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu. W naszym mieście są dwa UTW różniące się jednorocznym stażem.

Dnia 21.10. 2019 zainaugurowaliśmy 15. rok naszej pracy. Było bardzo uroczyście, jak zawsze. Inaugurację zaszczyciły władze uczelni, prezydent miasta, był wykład inauguracyjny, immatrykulacja nowych słuchaczy, występ artystyczny oraz urodzinowy tort. Załączone zdjęcia obrazują całą uroczystość.

Inauguracja roku akademickiego na UTW Państwowej Szkoły Wyższej JP2, ludzie stoją przed mównicą i wyświetloną prezentacją
Inauguracja roku akademickiego na UTW Państwowej Szkoły Wyższej JP2, Rektor stoi przy mównicy
Pan Rektor
Inauguracja roku akademickiego na UTW Państwowej Szkoły Wyższej JP2
Immatrykulacja
Inauguracja roku akademickiego na UTW Państwowej Szkoły Wyższej JP2, mężczyzna gra na akordeonie, obok stoi 5 kobiet w czerwonych sukniach
Występ
Inauguracja roku akademickiego na UTW Państwowej Szkoły Wyższej JP2, ujęcie widowni

W ramach Uniwersytetu robimy to, co uniwersytety mają zapisane w swoich celach i statutach. Do tego dochodzą stałe formy, jak wycieczki na powitanie wiosny/jesieni/pożegnanie lata, wiosenna kilkudniowa majówka. Do tradycji należy też Walentynowy wyjazd na sztukę, na ogół operetkę traktującą o miłosnych perypetiach bohaterów. Wracając nucimy sobie zapamiętane melodie i teksty.

Nasz Uniwersytet jest zdominowany przez kobiety, lecz to nie przeszkadza nam bawić się wyśmienicie na wieczorkach tanecznych we własnym gronie. DJ-SAAM (pan Tomek) należy do „naszych wielbicieli” i przygotowuje zawsze doskonałe melodie. Zabawa z okazji inauguracji roku akademickiego, „andrzejek’, karnawałowa i oczywiście na zakończenie roku (zawsze w pięknie położonej restauracji) to również nasza tradycja.

Inauguracja roku akademickiego na UTW Państwowej Szkoły Wyższej JP2, seniorzy przy zastawionych stołach

Zapraszam do naszego miasta i w jego okolice bliższe i dalsze, gdyż są warte poznania. PSW ma świetną bazę noclegową w okresie wakacyjnym, ale okolice obfitują również w doskonałą bazę agroturystyczną. Informacje do kontaktu znajdziecie państwo na naszej stornie WWW.utwpsw.bp.

Pozdrawiam czytelników. Irena Mikiciuk, przewodnicząca samorządu słuchaczy.

Skip to content