Finał projektu Seniorzy na Orliki

Finał projektu SENIORZY NA ORLIKI!

Dobiegły końca zajęcia dla Seniorów realizowane w ramach projektu „Seniorzy na Orliki”, które odbywały się na 32 wybranych orlikach w całej Polsce, wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko-Orlik  2012” i realizowane przez Lokalnych Animatorów Sportu dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt został objęty patronatem medialnym Głosu Seniora.

W ramach jego realizacji od czerwca do października odbyło się co najmniej 10 atrakcyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, ukierunkowanych na osoby w wieku 60+. Każdy orlik otrzymał sprzęt sportowy ułatwiający prowadzenie zajęć. W programie znalazły się boule i mölkky, zajęcia z gimnastyki „Zdrowy kręgosłup” oraz rozgrywki stolikowe takie jak: szachy, warcaby.

Seniorzy brali udział w spotkaniach z dietetykiem, gdzie zbadali bilans ciała oraz przygotowywali zdrowe posiłki i koktajle. Omówione zostały zasady zdrowego odżywiania Seniora, zasady diety wspomagającej pracę mózgu, częste choroby wieku 60+ i ich dietoterapia. Ponadto Seniorzy zaangażowali się jako wolontariusze. Finałem projektu była Spartakiada, która odbyła się we wrześniu i październiku.

cof

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja. Ogółem w zajęciach brało udział 480 Seniorów a na Spartakiadzie ponad 1300 uczestników.