Mikołajkowy Turniej Bilarda dla Seniorów w TCF HUB

Turniej Mikołajkowy Bilarda dla Seniorów w TCF HUB

Już 28-go listopada o godz. 11.00 w TCF HUB Centrum Sportu kolejny turniej bilarda dla Seniorów pod patronatem Głosu Seniora! Tak jak ostatnim razem, zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat. Turniej zostanie rozegrany w kategorii amator/początkujący. Wszyscy, którzy chcą potrenować grę w bilard, mogą to zrobić od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 w TCF HUB Centrum Sportu.

W tym roku pierwszy raz uderzyłem w bilę i połknąłem bakcyla – mówi Wiesław Stawowicz, uczestnik turnieju bilardowego, który odbył się w sierpniu. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego TCF HUB Centrum Sportu i Urząd Miasta Krakowa postanowili zorganizować go ponownie, tym razem jako Turniej Mikołajkowy w Bilarda dla Seniorów

Chcemy zaktywizować sportowo seniorów, szczególnie tych płci męskiej, gdyż wiemy, że to właśnie oni najbardziej tego potrzebują. Bilard jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Powiem więcej, bilard to sport, który łączy pokolenia – przekonuje Tomasz Żybula, prezes TCF HUB. 

Doskonałym przykładem takiego połączenia jest Andrzej Siejko, który trenuje młodych zawodników  w bilarda w TCF HUB Centrum Sportu, a jego wnuk Szymon został w lipcu Mistrzem Europy Juniorów Młodszych, na zawodach, które odbyły się w holenderskim Veldhoven. Tata Szymona, widząc  ogromną pasję syna, również nauczył się grać w bilard.

Bilard jest doskonałym sportem dla zarówno dla osób starszych, jak i młodego pokolenia, gdyż nie wymaga wysiłku, a jedynie skupienia i regularnych treningów – tłumaczy Andrzej Siejko. 

Zapisy do turnieju potrwają do 25-go listopada, a zarejestrować się można na kilka sposobów:

 Pomysłodawcą zawodów jest TCF HUB Centrum Sportu. Organizatorami turnieju są: TCF HUB Centrum Sportu i Urząd Miasta Krakowa. Na wszystkie pytania chętnie odpowiedzą Ryszard Bujak (511 161 785) i Piotr Cepil (502 579 878). W tym turnieju najważniejsze są chęci i dobra zabawa, a tych nie brakuje. Udowodnili to zawodnicy, którzy wzięli udział w I Otwartym Turnieju w Bilarda i Tenisa Stołowego dla Seniorów, który odbył się w TCF HUB  w sierpniu br.