Cybersec for Seniors

CYBERSEC for SENIORS – Przeciw cyfrowemu wykluczeniu. WYZWANIE, Z KTÓRYM NALEŻY SIĘ ZMIERZYĆ.

Choć obecność osób starszych w sieci z roku na rok jest coraz większa, to liczba seniorów korzystających z nowoczesnych technologii komunikacyjnych wciąż jest w Polsce bardzo niska. Stanowią oni jedną z grup wiekowych najbardziej narażonych zarówno na wykluczenie cyfrowe, które skutkuje licznymi utrudnieniami w życiu społecznym, jak i na ataki ze strony cyberprzestępców, często wynikające z braku świadomości i wiedzy o tym jak efektywnie się chronić. Potrzeby starszych grup wiekowych nadal nie są brane pod uwagę w cyberprzestrzeni.

CYBERSEC for SENIORS to warsztaty dla osób powyżej 55. roku życia, których celem jest przełamanie oporu wśród seniorów przed korzystaniem z zasobów Internetu i nowoczesnych technologii, z jednoczesnym wykształcaniem bezpiecznych nawyków poruszania się w zinformatyzowanym świecie. Dzięki inicjatywie mamy nadzieję podnieść świadomość osób starszych w zakresie bezpieczeństwa oraz cyberzagrożeń, która pomoże im uchronić się przed oszustwami w sieci, a także zapewni niezbędną wiedzę na temat jakości i dostępności do e-usług publicznych. CYBERSEC for SENIORS wspiera aktywizację starszych grup wiekowych w wirtualnym świecie poprzez przełamanie ich dystansu, nieufności oraz ostrożności wobec korzystania z możliwości nowych technologii przy jednoczesnym wykształceniu bezpiecznych nawyków oraz wysokiej świadomości zagrożeń.

Wydarzenie odbędzie się 28 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach CYBERSEC CEE, największego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenia w całości poświęconego aspektom światowego cyberbezpieczeństwa, którego organizatorem jest Instytut Kościuszki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy się zgłosić wysyłając wiadomość na adres mailowy: wioletta.brzecka@ik.org.pl, podając w tytule maila: „CYBERSEC for SENIORS”,
w treści maila imię i nazwisko wraz z numerem telefonu.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia, program oraz spis prelegentów znajdziecie na stronie: https://cybersecforum.eu/pl/poland/cybersec-for-seniors/