II Dębickie Senioralia

II Dębickie Senioralia już w sobotę!

Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębica i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w dniu 7 września 2019 w Dębicy organizują II Dębickie Senioralia. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Głos Seniora.

Głównym celem organizowanych Senioraliów jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy prozdrowotnej, a także wskazanie miejsc, w których mogą miło spędzić swój wolny czas i rozwijać swoje pasje.

Wydarzenie zainauguruje uroczysta msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00, po której nastąpi pochód Seniorów w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej na dębicki rynek. Na scenie dębickiego rynku wystąpi zespół z muzyką lat osiemdziesiątych oraz zorganizowana będzie wspólna zabawa dyskotekowa z konkursami. Koła Gospodyń Wiejskich, zaprezentują przygotowane przez siebie potrawy regionalne.

W trakcie Dębickich Senioraliów, seniorzy będą mogli skorzystać z porad specjalistów m. in. dietetyka, geriatry, farmaceuty, prawnika i specjalisty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będzie można zbadać swój wzrok i słuch.

Podczas imprezy uczestnicy będą mogli korzystać także z zajęć sportowo – rekreacyjnych przygotowanych przez klub sportowy FIVE FIT Gym&Fitness.

Ponadto, na wydarzeniu pojawią się egzemplarze najnowszego Głosu Seniora. Dodatkowo, u organizatorów będzie można otrzymać m.in. Kopertę Życia.

W przypadku niepogody uroczystość odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy ul. Sportowa 26.

Serdecznie zapraszamy!