III Międzynarodowy Letni Festiwal Sportowy Seniorów już za nami – zobaczcie jak było!

Od 21 do 26 sierpnia 2019 roku, w Łucku na Ukrainie odbywał się III Międzynarodowy Letni Festiwal Sportowy Seniorów. Oprócz konkurencji sportowych, program imprezy przewidział spotkania integracyjne, takie jak warsztaty sztuki czy warsztaty psychologiczne. Nie zabrakło czasu na taniec – Zumba, warsztaty tańców narodowych Tai-Chi oraz Yoga.
Głównym celem Festiwalu było przekonanie osób w wieku 50+ do sportu i imprez sportowych jako jednego z czynników zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Zadaniem Festiwalu było również kształtowanie nawyków dbania o własne zdrowie, dobry stan fizyczny i psychiczny oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród osób dojrzałych, dla których sport jest receptą na długowieczność.
W Łucku pojawiliśmy się również my – Głos Seniora Polaków za granicą! Dziękujemy Pani Oksanie Stepaniuk Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łucku za zaproszenie i współpracę.

Na miejscu wspólnie zorganizowaliśmy Dzień Seniora podczas III Międzynarodowego Letniego Festiwalu Sportowego Seniorów. Prezes Łukasz Salwarowski oraz ambasador Głosu Seniora – Marek Pilch przekazali wszystkim obecnym najnowszy Głos Seniora oraz Ogólnopolska Karta Seniora.

Delegacja z Łucka przyjedzie do Krakowa już 19 września na VI Międzynarodowe Senioralia organizowane przez Stowarzyszenie MANKO.
Projekt Głos Seniora Polaków za granicą jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku.