TAURON Festiwal Biegowy

Festiwal Biegowy dla seniorów

W pierwszy weekend września w Krynicy-Zdrój odbędzie się już 10. edycja Festiwalu biegowego skierowanego również do seniorów.

TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych imprez sportowych na mapie Polski, która organizowana jest już od dekady. Zarówno biegacze jak i miłośnicy nordic walking, znajdą tutaj coś dla siebie. Ponadto bogata oferta programu zawiera liczne propozycje dedykowane seniorom. Organizatorzy uwzględniając ich potrzeby, przygotowali różnorodne trasy.

Jedną z nich jest krótki przemarsz z kijami po centrum Krynicy-Zdroju pod hasłem „Przegoń Zawał”. Organizatorzy zapraszają na niego zwłaszcza osoby, dla których ta forma aktywności jest rehabilitacją po przebytych chorobach, operacjach i urazach. Tradycyjnie w marszu uczestniczą osoby po zawałach i przeszczepie serc oraz seniorzy, którzy swoją postawą pokazali, że ruch ma zbawienny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Prześcignąć nie tylko rywali, a przede wszystkim cukrzycę – taki cel stawiają sobie z koeli uczestnicy Biegu „1 km dalej od cukrzycy”. Nieważne w jakim tempie i nieważne w jakim stroju, ważne, by 8 września stanąć na starcie i postawić kolejny, a często pierwszy biegowy krok, tak istotny w profilaktyce zdrowotnej. Na miejscu można także bezpłatnie sprawdzić poziom cukry we krwi – w ubiegłym roku stoisko kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” odwiedziło 2400 osób!

Aktywności seniorów dedykowane są także biegi na 600 metrów po krynickim deptaku (m.in. Bieg Kobiet, Bieg Przebierańców) czy marsz nordic walking na Górę Parkową. Wprawieni sportowcy mogą spróbować swoich sił w biegach ulicznych od 5 km do maratonu, a także pościgać się w górach. Funkcjonują rozliczne kategorie wiekowe, w tym dla 40-, 50- czy 60-latków. Najstarszy uczestnik imprezy liczył sobie ponad 80 lat!

TAURON Festiwal Biegowy to święto ruchu i zdrowia, cieszące się dużą popularnością. Do tej pory w wydarzeniu wzięło udział blisko 10 tys. uczestników. Zgłoszenia do 10. edycji, która odbędzie się w dniach 6-8 września przyjmowane są już w portalu www.festiwalbiegowy.pl.