Rozpoczynamy cykl „4 biegi Głosu Seniora na 4 pory roku”. Najbliższa impreza już w niedzielę!

Głos Seniora serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na piknik sportowo-rekreacyjny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 lipca w godzinach 10:00-13:00 w Przystanku Kolna w Krakowie.

Celem imprezy  jest promocja aktywności fizycznej wśród  seniorów, zwłaszcza tych, którzy od wielu lat nie uprawiali sportu, a jakąkolwiek aktywność fizyczną podejmowali jedynie sporadycznie albo w ogóle jej nie podejmowali. Chcemy także przełamać stereotypy dotyczące form spędzania czasu wolnego przez seniorów. Celem jest również propagowanie zdrowego stylu życia oraz traktowanie aktywności fizycznej jako sposobu na unikanie ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych.

Odbędą się 4 wydarzenia w Krakowie pod hasłem: „4 biegi Głosu Seniora na 4 pory roku„. Należy zaznaczyć, że to umowne hasło, gdyż najwięcej osób zachęcamy do udziału w marszu Nordic Walking i spaceru. W celu nadania imprezie charakteru sportowego będzie mierzony czas pokonania trasy o długości 2 km 100 m  lub 4 km 200 m. – do wyboru. Rywalizować będziemy w kategoriach wiekowych 60 – 64 lat, 65 – 69 lat oraz 70 +.  Planowane są 4 wydarzenia: do klasyfikacji brane będą 3 najlepsze wyniki.  Zwycięzcom zostaną wręczone puchary i nagrody dla: najszybszego uczestnika i najszybszej uczestniczki oraz najwytrwalszego i najwytrwalszej, a relacje z wydarzeń oraz wywiady z laureatami nagród zostaną następnie zamieszczone w dziale „Senior w ruchu” w Ogólnopolskim Głosie Seniora. 

Podczas imprezy odbędą się bezpłatne badania ciśnienia czy poziomu cukru: będzie można sprawdzić jak aktywność fizyczna wpływa na poziom cukru.

Odbędzie się również krótka prelekcja: Jak rozpocząć aktywność fizyczną dla seniorów, instruktaż Nordic Walking, truchtania, rozgrzewka itp.

Pierwsza impreza z tego cyklu już w najbliższą niedzielę 21 lipca!

Wszystkie spotkania odbędą się w pobliżu Ośrodka rekreacji i sportu Kolna https://www.facebook.com/pages/category/Bar—Grill/Przystanek-Kolna-188788885237878/

Mapa dojazdu https://www.maratonypolskie.pl/dokument/2019/51697_6429_mapka_dojazdu.pdf