Gmina Sława

Na pograniczu Śląska i Wielkopolski jest położona Gmina Sława, jedna z największych w województwie lubuskim. Zajmuje powierzchnię 32 679 ha. 

Miasto Sława leży nad największym w makroregionie Jeziorem Sławskim o powierzchni 817 ha. Ze  względu na swoją wielkość Jezioro Sławskie stwarza doskonałe warunki do żeglowania i windsurfingu, cechuje się jednym z najdłuższych sezonów kąpielowych w Polsce.
Turystów przyciąga do Sławy również możliwość zobaczenia wielu zabytków oraz pomników przyrody. Blisko połowę powierzchni gminy zajmują lasy, które są idealnym środowiskiem do uprawiania turystyki pieszej i  rowerowej.  Właśnie bogactwo lasów jest przyczyną, dla której sezon turystyczny w Sławie trwa dłużej, a liczne jeziora, których jest 14, to prawdziwy raj dla wędkarzy. Jeziora są magnesem przyciągającym wczasowiczów i turystów, dla których na terenie gminy i miasta zlokalizowanych jest około 40 ośrodków wypoczynkowych, zapewniających bazę noclegową i żywieniową. 

Sława to miasto, które szczyci się też licznymi imprezami kulturalnymi i  sportowymi. Od  lat organizowane są m.in.: regaty żeglarskie, festiwale biegowe, triathlonowe, zawody pływackie, wędkarskie, majówki i zloty caravaningowe, a także szereg innych atrakcji. Maj rozpoczyna Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues, który corocznie inauguruje plenerowe bluesowe granie w Polsce. Na początku lipca Sławę opanowują miłośnicy brydża. Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego w Sławie ma już długoletnią tradycję, co roku uczestniczy w nim około tysiąca miłośników tej dyscypliny sportu. Natomiast zawsze w pierwszy weekend sierpnia odbywa się święto miasta i gminy – „Lato bez granic”.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić:

Miejsce: Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Sławie,
ul. Henryka Pobożnego 10, 67-410 Sława, parter.
Godziny owarcia:
Poniedziałek 7.30-17.00
Wtorek- Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.00