• 4 grudnia 2022

Irena Santor, Dama Polskiej Piosenki wystąpiła na II Forum Seniorów we Włocławku

cze 13, 2019
Drugie kujawsko-pomorskie forum we Włocławku i występ Ireny Santor

30 maja 2019 roku, Włocławek stał się stolicą Seniorów całego regionu. W tym dniu bowiem rozpoczęło się II Kujawsko – Pomorskie Forum Seniorów. Jego celem była wymiana doświadczeń i konsolidacja środowiska senioralnego. Patronat medialny nad  imprezą miała redakcja Głosu Seniora.

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy reprezentowany był przez: Zespół Tańca Dawnego „Kazimierki”oraz przedstawicielki grup rękodzieła artystycznego: Małgorzata Bruzda, Balbina Czarnecka, Anna Kuś, Łucja Makowska, Genowefa Szczesik, Helena Wyrzykowska.

II Forum Seniorów we Włocławku, pięć seniorek tańczy na scenie w strojach historycznych
II Forum Seniorów we Włocławku, trzy kobiety stoją obok stołu z kwiatami, wazonami i ozdobnymi pojemnikami

W ramach II Forum przeprowadzone były konkursy z nagrodami. Do przeglądu zgłosiło się ponad 235 Seniorów z programami wokalnymi, kabaretowymi, teatralnymi. Z uwagi na dużą liczbę osób zgłoszonych do wzięcia udziału w przeglądzie, jury ograniczyło wszystkim uczestnikom czas do 15 minut.

II Forum Seniorów we Włocławku, seniorzy ma widowni trzymają się za ręce i śpiewają

Główną nagrodę otrzymała grupa taneczna „Taniec w Kręgu” z UTW przy UTP z Bydgoszczy. „Kazimierki” otrzymały wyróżnienie. Po ogłoszeniu wyników konkursu, wystąpiła Dama Polskiej Piosenki, Irena Santor z zespołem – relacjonuje Lonia Butkiewicz.

II Forum Seniorów we Włocławku, wręczenie nagrody pieniężnej 3000zł
II Forum Seniorów we Włocławku, Irena Santor na scenie

Tekst oraz zdjęcia nadesłał Pan Miłosz Sałaciński.

Skip to content