Drugie kujawsko-pomorskie forum we Włocławku i występ Ireny Santor

Irena Santor, Dama Polskiej Piosenki wystąpiła na II Forum Seniorów we Włocławku

30 maja 2019 roku, Włocławek stał się stolicą Seniorów całego regionu. W tym dniu bowiem rozpoczęło się II Kujawsko – Pomorskie Forum Seniorów. Jego celem była wymiana doświadczeń i konsolidacja środowiska senioralnego. Patronat medialny nad  imprezą miała redakcja Głosu Seniora.

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy reprezentowany był przez: Zespół Tańca Dawnego „Kazimierki”oraz przedstawicielki grup rękodzieła artystycznego: Małgorzata Bruzda, Balbina Czarnecka, Anna Kuś, Łucja Makowska, Genowefa Szczesik, Helena Wyrzykowska.

W ramach II Forum przeprowadzone były konkursy z nagrodami. Do przeglądu zgłosiło się ponad 235 Seniorów z programami wokalnymi, kabaretowymi, teatralnymi. Z uwagi na dużą liczbę osób zgłoszonych do wzięcia udziału w przeglądzie, jury ograniczyło wszystkim uczestnikom czas do 15 minut.

Główną nagrodę otrzymała grupa taneczna „Taniec w Kręgu” z UTW przy UTP z Bydgoszczy. „Kazimierki” otrzymały wyróżnienie. Po ogłoszeniu wyników konkursu, wystąpiła Dama Polskiej Piosenki, Irena Santor z zespołem – relacjonuje Lonia Butkiewicz.

Tekst oraz zdjęcia nadesłał Pan Miłosz Sałaciński.