Dni Sportu w Gdowie ósmy i dziewiąty czerwca

Dni Sportu w Gdowie

W dniach 8-9 czerwca odbędą się Dni Sportu w Gdowie. W sobotę rozegrany zostanie I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Brylanty z Gdowa”, na który zaprasza LKS Gdovia Gdów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 na kompleksie boisk przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

W niedzielę na Błoniach na Zarabiu odbędzie się VI Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej, nad którym patronat medialny objął Głos Seniora. Już od godziny 12.00 na strefach rekreacyjnych będzie można wziąć udział w zajęciach z instruktorami. Zaplanowane są zabawy z piłką nożną, turniej badmintona, siatkówka dla najmłodszych a także zajęcia na siłowni plenerowej.

Od godziny 14.15 będzie można skorzystać z porad i konsultacji w mobilnych gabinetach lekarskich, dokonać pomiaru cukru i ciśnienia oraz wspólnie poćwiczyć z klubami sportowymi z naszej gminy. Jak co roku odbędzie się Marsz po Zdrowie, w którym zawsze bardzo licznie biorą udział Seniorzy, a nowością będzie Rodzinny Przejazd Rowerowy oraz Olimpiada Rodzinna. Na wszystkich czeka wiele atrakcji m.in.: porady dietetyczne, dmuchańce dla dzieci, strefa ekodoradcy, stoisko z produktami Koła Gospodyń Wiejskich, spirobus, a także otwarte treningi: teakwondo, kickboxingu, tenisa stołowego i piłki nożnej.

W ramach Pikniku Zdrowia Centrum Wolontariatu z Podolan przeprowadzi Dzień Dawcy Szpiku. Zachęcamy wszystkich między 18 a 55 rokiem życia do zarejestrowania się do bazy DKMS, w ten sposób możemy uratować życie osobie chorej na nowotwory krwi. Wszelkie informacje na temat akcji i dawstwa można znaleźć na stronie DKMS i lokalnym portalu Mój Gdów.

Serdecznie zachęcamy do udziału!