plakat

II FORUM ANTYSMOGOWE W USTRONIU – 29.03.2019

W dniu 29 marca 2019 r. serdecznie zapraszamy do Uzdrowiska Ustroń, w którym odbędzie się druga już edycja Forum Antysmogowego “Powstrzymać smog. Wyzwania i Rozwiązania dla Polski”. Wydarzenie organizowane jest przez American Heart of Poland oraz Uzdrowisko Ustroń we współpracy z Eleven Zett Productions i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pacjentów ze Schorzeniami Serca i naczyń “EcoSerce”. Ta inicjatywa łączy wiedzę uznanych specjalistów z doświadczeniami aktywistów, włodarzy oraz samych mieszkańców Ustronia i okolic. Wszystko po to, aby wspólnie budować większą świadomość społeczną w zakresie zagrożeń, które niesie za sobą emisja zanieczyszczeń.

II edycja Forum Antysmogowego ma być w naszym zamierzeniu miejscem spotkań i wymiany poglądów oraz poszukiwania nowych rozwiązań w walce z coraz bardziej groźnym i szkodliwym dla zdrowia smogiem. Pragniemy wspólnie z mieszkańcami, organizacjami społecznymi, przedstawicielami samorządów, lokalnych przedsiębiorców, polityków i lekarzy wypracować nowe rozwiązania w walce o czyste powietrze i o nasze zdrowie. Nie wystarczy już budowanie świadomości o zagrożeniach związanych ze smogiem, trzeba aktywnie przeciwdziałać jego rozprzestrzenianiu się i walczyć z jego skutkami – mówi Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń” S.A i jeden z organizatorów konferencji.

Szczególną uwagę podczas konferencji goście i prelegenci poświęcą ryzyku śmiertelnie groźnych chorób kardiologicznych, dla których smog jest przyczyną równorzędną z paleniem papierosów, niezdrową dietą czy siedzącym trybem życia. Wzrost liczby zgonów, a także ich najczęstsza przyczyna, jaką od lat pozostają choroby układu krążenia, pozwalają wysnuć wniosek, że współodpowiedzialne za taki stan rzeczy może być narażenie na smog. Badania epidemiologiczne wskazują, że zanieczyszczenia wywierają znaczny wpływ na występowanie schorzeń takich jak choroba niedokrwienna serca (największa śmiertelność spośród wszystkich chorób układu krążenia), niewydolność serca, udar niedokrwienny czy arytmie naczyniowe i sercowe.

Specjalna część tegorocznej konferencji “Powstrzymać smog. Wyzwania i rozwiązania dla Polski”, poświęcona będzie samorządowym i społecznym inicjatywom antysmogowym, a także wyborom, które każdy z nas może na co dzień podejmować w walce ze smogiem. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się m.in., jakie choroby może wywołać smog, co samorządy mogą zrobić, aby poprawić komfort życia mieszkańców oraz jakie inicjatywy antysmogowe podejmują sami Polacy. Następnie eksperci rozpoczną dyskusję m.in. na temat tego, ile kosztuje nas smog, jaka jest rola organizacji pacjenckich i mediów w walce ze smogiem oraz czy monitoring powietrza spełnia swe zadania. Priorytetem konferencji będzie również wypracowanie nowatorskich rozwiązań, które pozwolą coraz skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniami powietrza ich destrukcyjnym wpływem na nasze zdrowie, rozwój gospodarczy i społeczny. Dlatego też organizatorzy chcą zgromadzić przedstawicieli różnych środowisk – w tym samorządowców, prawników, lekarzy, polityków oraz przedstawicieli organizacji społecznych i pacjenckich, by wspólnie dyskutować o problemie, który dotyczy nas wszystkich

Zapisy poprzez mail: promocja@manko.pl
W chwili obecnej dostępne są miejsca wyłącznie w autobusie z Krakowa.

Wciąż prowadzimy zapisy na „AKtywną Akademię, czyli muzeum AK dla Seniora” w Muzeum Armii Krajowej
zapisy na mail: promocja@manko.pl
więcej informacji: https://glosseniora.pl/2019/03/13/24-marca-spotkanie-z-p-zbigniewem-grochowskim-w-muzeum-armii-krajowej/SZCZEGÓŁOWY PROGRAM II FORUM ANTYSMOGOWEGO PONIŻEJ

forum antysmogowe
forum antysmogowe
forum antysmogowe