plakat

Koncert „Mater Dolorosa” w Krakowie

23 marca 2019 r. – w sobotę, o godz. 19.00 – w Kościele Parafialnym Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu, ul. Prosta 35, odbędzie się koncert „Mater Dolorosa” – siódme wydarzenie artystyczne  z cyklu Muzyka i Sacrum.

W imieniu Organizatorów zapraszamy na ten wieczór, wszystkich miłośników muzyki poważnej. Pragną oni zaprezentować publiczności  utwory znakomitych włoskich kompozytorów epoki baroku: Tomaso Albinoniego i Antonio Vivaldiego. 

W programie wieczoru znajdzie się słynne Adagio g – moll przypisywane Albinoniemu oraz  Concerto in D Minor, Op. 3, No. 11  Vivaldiego i tego samego twórcy, Stabat Mater, napisane na alt, smyczki i organy, określane jako „zdumiewający przejaw geniuszu” kompozytora. Surowa w swej prostocie muzyka, poważna i ekspresyjna, oddaje nastrój i myśli tekstu, nie popadając w barokową przesadę.

Wykonawcami koncertu będą solistka Matylda Staśto – alt oraz Jubileuszowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Rafała Zimowskiego.

Organizatorzy koncertu mają nadzieję, że prezentowane utwory – „perły muzyki klasycznej” –  staną się okazją do obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie.