Stop manipulacji logo

Spot promujący kampanię „Stop manipulacji – nie kupuj na prezentacji”

Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu promującego nasza kampanię „Stop manipulacji – nie kupuj na prezentacji”.

Głównym celem kampanii społecznej „Stop Manipulacji, nie kupuj na prezentacji!” jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa.

Zależy nam na zwiększeniu świadomości konsumentów. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy są głównymi „ofiarami” prezentacji, a także do samorządów i przedsiębiorców, do których zwracamy się z prośbą o współpracę w tym ważnym społecznym działaniu.

Projekt przewiduje działania prewencyjne przed dokonywaniem zakupów w warunkach, które nie sprzyjają rozważnemu podjęciu decyzji przez konsumentów. Goście zaproszeni na tego typu spotkania (pokazy, prezentacje, bezpłatne badania) nie są właściwie informowani o ich handlowym celu, bywają też często wprowadzani w błąd, co do właściwości produktów.

W trakcie spotkań bywa wywierana presja i wątpliwy etycznie nacisk na potencjalnych klientów (np. poprzez odwoływanie się do odpowiedzialności za zdrowie rodziny). Klienci po zakupie nie otrzymują wszystkich dokumentów ani nie są informowani o swych prawach (w szczególności o prawie do odstąpienia od umowy).

Stop manipulacji logo

Produkcja i reżyseria: Bartosik Studio Aktorzy: Hanna Piekarska, Barbara Maciejewska, Marek Pilch, Wirginia Szmyt – DJ Wika Organizator: Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, Fundacja FAST Kontakt: kartaseniora@manko.pl, tel.: 12 429 37 28 Więcej informacji na www.stopmanipulacjom.pl i www.glosseniora.pl